Sırada Sakarya mı var?

AK Parti’de Soylu Tasfiyesi

AK Parti, Süleyman Soylu ‘ nun teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcılığına getirilmesinin artından büyük düzeltme başlatıldı.

30 Mart yerel seçimlerinde performansı beğenilmeyen, önümüzdeki köşk seçimleri için teşkilatta soru işaretleri oluşturan veya Hizmet Hareketi’ ne (cemaate) yakın olduğu düşünülen isimler birer birer istifa ettiriliyor.

Bu anlamda;

Hatay, Nevşehir, Tekirdağ, Adana, Kars, Yalova, Bolu, Ardahan, Burdur, Iğdır ve Şırnak yönetimleri Genel Merkez’in isteği doğrultusunda istifalarını sundu.

Son olarak Ankara İl Başkanı Murat Alparslanda hizmet hareketine yakın olduğu gerekçesi ile istifaya zorlandı. Bununla yetinmeyen Teşkilat, Ankara’ da bulunan 15 ilçenin de istifalarını istemeye hazırlandığı, gelen duyumlar arasında.

Erzurum’ un Karayazı, Karaçoban, Hınıs, Tekman, Aziziye ve Olur ilçe yönetimleri, AK Parti Genel Merkezin talebi üzerine istifalarını verdiler. Ayrıca Çorum’ un Sungurlu ilçe teşkilatı da görevi bıraktı.

İşin diğer önemli yanı, bu değişimlerin önümüzdeki günlerde de devam edeceği belirtilirken İzmir İl Yönetimi ve 500 ilçe başkanının daha sırada olduğu ifade ediliyor.

Kararın Ak Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında alındığı belirtildi.

Başbakan Erdoğan’ ın cumhurbaşkanı seçimleri için dinamik bir teşkilat istediği ve 30 Mart sonuçlarına göre bazı yerlerde değişiklik yapılması talimatını bizzat verdiği söylendi.

Başbakan’ ın talebi, Teşkilat Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’ nun da isteği üzerine tüm iller adeta teyakkuza geçmiş durumda.

Sakarya İl Başkanlığı’ nın durumu henüz netlik kazanmadı. Ancak AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu ile ilgili bir kısım kişilerin Ankara’ya dosya gönderdiği, Hizmet Hareketi’ ne yakın olduğu dile getirildi.

İşin diğer önemli yanı, Başbakan’ ın bu talebi, bazı teşkilat içindeki nifak ve kavga isteyenlerin işine geldiği, sürekli istemedikleri kişiler ile ilgili “Bu kişi Hizmet Hareketi ile çalışmakta. Cemaate yakınlığı bilinmekte” gibi iftiralarla düzmece raporları genel merkeze gönderdiği de bilinmekte.

Bazı AK Partililer; ”Maalesef yaşın yanında kuru da yanıyor. Başbakanımız her şeyi inceleme şansı olmadığından nasıl ki, cemaatle ilgisi olmayan bürokratların boşu boşuna görevden alınmasına göz yumulduğu gibi, cemaatçi yakıştırmasıyla da alakası olmayan teşkilat mensubu arkadaşlarımız görevden aldırılmak isteniyor. Bu Ak Parti’ nin geleceğinin hiç de parlak olmadığının açık göstergesidir” dediler.

31 Mayıs 2014 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi