Âlem aya Biz yaya..!!!!

Verimlilik projesinde Kırşehir iliİlk sırada.

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ n de gün geçmiyor ki, sıkıntılar baş göstermesin.

Biz bu sıkıntıların çözümü ile uğraşırken diğer illerde durum hiç de kötü görünmüyor.

Kamu Hastaneleri Birlikleri arasında "Verimlilik Karnesi" değerlendirmesinde Kırşehir birinci oldu.

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve Sağlık Yönetiminin üst düzey yöneticileri ile 81 ilin Kamu Hastaneleri Genel Sekreterleri, Sağlık ve Halk sağlığı İl Müdürlerinin katılımı ile İstanbul’da yapılan Değerlendirme Toplantısında 2013 yılı "Verimlilik Karnesi" değerlendirme sonuçları açıklandı.

Verimlilik Karnesi sonuçlarının açıklamasından sonra açıklama yapan, Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Mehmet Öncel, “2013 yılı Kasım ayında kurulan Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliğimiz ve bağlı 4 sağlık tesisimiz olan Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanemiz, Kaman ve Mucur Devlet Hastanemiz ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde oluşturmuş olduğumuz yönetim modeli ile süreçlerimizi yönetmeye başladık” dedi.

Zayıf alanlar için çalışmaların yapılmaya başlandığını ifade eden Öncel, “Çalışma arkadaşlarımız ile birlikte uyumlu bir birliktelik sağladık.Her ay yaptığımız İcra Kurulu ve Değerlendirme Kurulunda aylık çalışmalarımızı gözden geçiriyor ve zayıf alanlarımız için iyileştirme planlarımızı yapıyoruz.

81 ilde bulunan 88 Kamu Hastaneleri Birlikleri arasında "Verimlilik Karnesi" Değerlendirmesinde birinci olduğumuz açıklandı.

Birliklere bağlı Hastanelerin ve Birliklerin tüm sözleşmeli yöneticilerinin performans değerlendirmesi olan verimlilik karnesi değerlendirmesi aynı zamanda verilen sağlık hizmeti kalitesinin bir ölçüsü olarak tanımlanabilir” şeklinde konuştu.

17 Mayıs 2014 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi