Okuyan Aile Gelişen Toplum

Hakkı Demir Ortaokulu Kitap Kulübü ve Rehberlik Servisinin Ekim ayında başlattıkları “Okuyan Aile Gelişen Toplum” projesi devam ediyor.

Her ay bir kitap okuyan ve okudukları kitabın atölye çalışmasını bir araya gelerek birlikte yapan veliler, bu ayki çalışmayı Kent park içindeki kafede gerçekleştirdi.

Mart ayı kitabı olarak belirlenen “Çocuklar İçin Beş Sevgi Dili” adlı kitap hakkında okul rehberlik servisi öğretmeni Şeyma Sadan tarafından hazırlanan sunum ilgiyle izlendi.

Keyifli bir ortamda bir araya gelen veliler, çocuklarının sevgi dillerini anlamak, onlarla anlaşmak, onlara yardımcı olmak, destek olmak, katkı sağlamak için neler yapılması gerektiği, hangi davranışın nasıl yorumlanacağı, istenmeyen davranışların nasıl önüne geçileceği gibi konularda hem yazarın fikirlerini irdelediler hem de rehberlik servisinin konu hakkındaki önerilerini paylaştılar.

Daha önce velilerle bir araya gelerek “Işığın Yolu” ve “Gelişen Anne-Baba” kitaplarını atölye eden Kitap Kulübü, çocuklarla da “Ulu Çınar”, “Gece Uçuşu” ve “Lodos Yolcuları“ kitaplarını okuyup değerlendirme çalışması yaptı.

“Çocuklar için Beş Sevgi Dili” kitabının atölyesinin ardından Nisan ayı kitabı olarak belirlenen “Gerçekten Beni Duyuyor musun?” kitabını okumak ve değerlendirmesini yapmak üzere bir araya gelmek için sözleştiler.

Hakkı Demir Ortaokulu Müdürü Mesut Gürel, “Bizler ortak paydası çocuk olan yetişkinleriz. Toplumun en küçük parçası ve yapı taşı olan ailenin, çocuğun eğitiminde en büyük rolü üstlendiği bilinciyle, toplumumuzun gelişmesinin ailelerin okumasıyla olacağına inanıyoruz. Karınca kararınca, her bir bireyin üzerine düşen görevi yerine getirmesi, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, vatanına ve milletine faydalı bireyler olması için çok önemlidir. “Beşikten mezara kadar ilim tahsil ediniz” hadisi şerifini şiar edinmiş insanlar olarak okumaya ve okutmaya devam edeceğiz. Ve unutmayacağız ki en güzel nasihat, örnek olmaktır. Çocuklarımız için bizler de okumaya devam edeceğiz.

Projeden bilgi sahibi olan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, kitap okumanın önemli bir eylem olduğunu, mutlaka zaman ayırılması gerektiğini belirterek, aile üyelerinin de katılımıyla yapılacak kitap okuma faaliyetinin çocuklarımızı kitap okumaya yöneltmek için güzel bir örnek olacağını vurguladı.

Durmuş, bu projede emeği geçen Hakkı Demir Ortaokulu yöneticilerine, Kitap Kulübü ve Rehberlik Servisine, öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür etti.

14 Mart 2019 - EğitimYorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi