BİGMEV ve konsolosluk yetkilileri geliyor

Yatırım ve ticari faaliyetlerin artırılması hedefleniyor

Bosna Hersek ile ilişkileri geliştirme merkezi vakfı (BİGMEV) ve Bosna-Hersek Fahri Konsolosluğu yetkililerinden oluşan bir heyet ilimize geliyor. Heyet, çarşamba günü saat 14:00’da Hasan Uyar konferans salonunda Sakarya Ticaret Borsası üyeleriyle bir araya gelerek yatırım ve ticari faaliyetlerin arttırılmasına yönelik fırsat ve olanaklar hakkında bilgiler verecek.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Sakarya Ticaret Borsası yönetim kurulu başkanı Cevdet Mete Bosna Hersek sanayi, tarım ve turizm açısından bazı AB ülkelerine göre yatırım teşvikleri ve vergi kolaylıkları açısından önemli potansiyele sahip olduğunu söyledi.

“Gönüllülük esasıyla yürüyen Küresel İlkeler Sözleşmesini imzalamış, dünyanın en büyük gönüllü katılım hareketi olarak, BİGMEV yetkililerini borsamızda üyelerimizle buluşturmak istedik” diyen Mete, BİGMEV’in Türkiye ve Bosna Hersek arasında ticaret ve yatırım işbirliklerinin artması yönünde kurum ve sektör odaklı çalışmalarını takdir ettiğini de belirterek, toplantının kazan kazan anlayışıyla faydalı bir toplantı olacağına inandığını söyledi.

26 Mayıs 2014 - EkonomiYorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi