455. Hafta...

Sakarya’da her cumartesi gerçekleştirilen adalet ve özgürlükler eyleminin 455. hafta basın açıklaması Sakarya Dayanışma ve Kardeşlik Topluluğu (SADAKA...

Sakarya’da her cumartesi gerçekleştirilen adalet ve özgürlükler eyleminin 455. hafta basın açıklaması Sakarya Dayanışma ve Kardeşlik Topluluğu (SADAKAT) adına Serdar Duman tarafından okundu.

Mavi Marmara şehitlerinin hesabının sorulacağının vurgulandığı açıklamada, İsrail’in Ortadoğu’dan sökülüp atılmasının tek gerçek çözüm yolu olduğu vurgulandı.

Tüm İslam coğrafyasında atılması gerekli en önemli adımın İsrail’le diplomatik, ticari ve askeri ilişkilerin bir an önce kesilmesi olduğunu söyleyen Duman, “Bu müfsit devlet ortadan kaldırılmadıkça Müslümanlar için barış ve huzur söz konusu olmayacaktır” dedi.

Filistin direnişini yürüten Hamas, İslami Cihad ve Hizbullah’a gereken desteğin verilmesinin Müslümanlara düşen önemli bir görev olduğunun kaydedildiği açıklamada, AKP Hükümeti’nin İsrail’le ‘normalleşme’ çabalarına da eleştiriler getirildi.

Açıklamada Mavi Marmara Davası’nda İsrailli komutanlara verilen yakalama kararının memnuniyetle karşılandığı belirtilirken, Başbakan’ın bu karara karşılık “bu karar İsrail ile ilişkilerimizi etkilemez” şeklindeki ifadesinin anlaşılır olmadığı belirtildi.

SADAKAT tarafından yapılan açıklama “Rabbimiz izzetli Filistin direnişinin zaferle sonuçlanmasını nasip et! Bizleri şehitlerimizin yolundan ayırma! Filistin’i özgürleştirerek Mescid-i Aksa’da namazlarımızı eda edeceğimiz günleri bize göster!” duasıyla sona erdi.

31 Mayıs 2014 - GündemYorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi