Yeni bir Endüstri Meslek Lisesi daha yapılıyor

Temel atma töreni 30 Mayıs

Yaklaşık bir yıl önce Sakarya Valiliği paydaşlığında başlayan girişimler neticesinde yapılması planlanan SATSO Endüstri Meslek Lisesi kurma çalışmalarında sona gelindi.

30 Mayıs 2014 Cuma günü saat 14.00’te 1’nci OSB Kuzey Kapısı / Arifiye ilçesinde SATSO Endüstri Meslek Lisesi’nin Temel Atma Töreni gerçekleştirilecek.

SATSO Endüstri Meslek Lisesi mezun edeceği öğrenciler ve içeriğindeki sektörel alanlarla ilimizin kaliteli istihdam yaratmasında da ciddi bir adım olacak.

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkanı Mahmut Kösemusul, 90’ncı hizmet yılını kutlayan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın 12 bin üyesi ve 34 Meslek Komitesi ile ekonomiye önemli katkılar sağladığını söyledi.

“Bölgemiz ekonomisine ve Türkiye’nin geleceğine etki edeceğine inandığımız SAİGEP, e–ticaret, üniversite sanayi işbirliği, otomotiv şehri Sakarya gibi pek çok projelerimizle önemli çalışmalar yürütmekteyiz” diyen Kösemusul, Sakarya’ya yatırım için saydıkları 10 nedenden biri olan kalifiye eleman istihdamına katkıda bulunmaya yönelik çalışmaların da devam ettiğini söyledi.

25 Mayıs 2014 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi