Gençler…150 bin dolarınız hazır

GSEA genç girişimcilere global arenanın kapısını açıyor

GSEA genç girişimcilere global arenanın kapısını açıyor

40 ülkeden 10 bine yakın üyesi bulunan global girişimcilik ağı Entrepreneurs’ Organization (EO), Türkiye şubesiyle de girişimcilik iklimini geliştirmeye yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Erken evredeki öğrenci girişimcilere yönelik dünyadaki en önemli yarışma olarak kabul gören Global Student Entrepreneur Awards’ın (GSEA) Türkiye ayağı için son başvuru tarihi 30 Eylül.

Washington DC’deki finallerde kazanan öğrenciler 150 bin dolar ile ödüllendirilecek.

EO Türkiye Başkanı Can Bayraktar konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada girişimciliğin özendirilmesi ile ekonomiye büyük bir katkı sağlanacağını belirterek, bu noktada gençleri, EO tarafından öğrenci girişimcilere yönelik düzenlenen ve dünya çapında bu alandaki en kapsamlı yarışma olma özelliğini taşıyan GSEA (Global Student Entrepreneur Award)’a katılmaya davet etti.

GSEA

1998’den beri organize edilen GSEA, öğrenim süresi içinde kendi işini kurmuş öğrencilere yönelik en kapsamlı uluslararası yarışma olma özelliğini taşıyor.

Yarışmaya lise, üniversite ve lisansüstü seviyesinde öğrenim gören kişiler katılabiliyor. Öğrencilik yaşamı süresince, inovatif, karlı, sosyal sorumluluk sahibi ve etik standartlara uygun şirketler kurarak onları işleten kişileri küresel anlamda görünür kılmak ve böylece daha çok öğrencinin girişimciliği bir kariyer rotası olarak benimsemesini sağlamak amacıyla düzenleniyor.

GSEA, öğrenci girişimcileri global rakipleri ile bir araya getirerek, onlara erken evrede kendini geliştirme, medyada yer alma ve para ödülü kazanma imkanı sunuyor.

Entrepreneurs’ Organization hakkında:

Entrepreneurs’ Organization (EO - Dünya Girişimciler Organizasyonu), 40 ülkede 10 bin üyenin yer aldığı dinamik ve global bir girişimciler ağıdır. 1987 yılında bir grup girişimci tarafından kurulan EO, bünyesinde bulundurduğu girişimcilerin gelişimine, birbirine fayda sağlamasına ve işlerini daha başarılı bir şekilde yürütmelerine olanak verirken, kişisel hayatlarını zenginleştirme imkanı da sunmaktadır. EO’nun 131 şubesine üyelik sadece davet ile gerçekleşmektedir. Üyelerin yaş ortalaması 41, ortalama gelirleri ise 17,3 milyon dolardır.

13 Mayıs 2014 - EkonomiYorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi