‘’ Ailemin Trafik Polisleri ‘’oldular

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen ‘’Çoçuklar Trafik Eğitimi Projesi’ kapsamında Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Eğitim Büro Personeli Murat Ünal tarafından Adapazarı Osmanbey

Minik öğrencilerin trafik kurallarına uyma bilincini geliştirmek ve farkındalığı artırmak için yapılan trafik eğitimlerinde ,okul servisi kuralları, karşıdan karşıya güvenli geçiş alanları, güvenli oyun alanları, bisiklet ve kaykay kullanma şekilleri,trafik işaretleri,trafik kuralları ve yaya önceliği bilincinin oluşması konusunda bilgiler verildi.

Eğitim sonunda öğrencilere Sakarya Emniyet Müdürü Fatih Kaya imzalı ‘’Ailemin ve Ülkemin Polisiyim’’ kartları dağıtıldı. Öğrencileri görevleri anlatılarak, Ailelerinin Trafik kurallarına uymaları konusunda denetleyici olmaları istendi. Öğrencilerin yoğun ilgisiyle devam eden programda Okul Aile Birliği Başkanı Yadigâr Kesim yaptığı açıklamada ;‘’ Trafik kazalarının önlenmesi konusunda eğitim ve öğretimin rolü büyüktür. Böylesine güzel bir organizasyon için Okul Müdürümüze ve İl Emniyet Müdürlüğümüze Teşekkür ediyorum ’’ dedi.

Adapazarı Osmanbey İlkokulu Okul Müdürü Tuğba Tunar yaptığı değerlendirmede ; ‘’Trafik bilincinin çok erken yaşlarda kazandırılması gerekmektedir. Bu çalışma ile öğrencilerde bir farkındalık oluşturuluyor ve Trafik Eğitimleri sayesinde bilinçli bir nesil yetişmektedir. Projenin hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim.’’ dedi.

13 Mart 2019 - EğitimYorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi