MTTB Akademisi Başladı

Milli Türk Talebe Birliği Sakarya Şubesi düzenlemiş olduğu tanışma toplantısıyla MTTB Akademisi adı altındaki programını başlattı.

Milli Türk Talebe Birliği Sakarya Şubesi düzenlemiş olduğu tanışma toplantısıyla MTTB Akademisi adı altındaki programını başlattı.

Sakarya Şubesinde gerçekleşen MTTB Akademisi programına, Milli Türk Talebe Birliğine gönül veren gençlerin yanısıra Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ebubekir Sofuğlu da katıldı. Program tanışma toplantısıyla başladı ve akabinde ‘Tarihi Şuur’ konu başlığıyla akademinin ilk dersi işlendi. Tarihi Şuur dersinde doğum yıldönümü münasebetiyle Sultan 2. Abdülhamid’in hayatı işlendi. Osmanlı Padişahlarının 34.sü ve İslam Halifelerinin 99.su olan Sultan Abdülhamid Han’ın güzel ahlakı, dine olan bağlılığı, edep ve hayasının derecesi, akıl ilim ve adaletinin çokluğu, milleti için gece-gündüz çalışması, düşmanlarına bile iyilik yapması ve Osmanlı Devleti’ni çok zor şartlar altında 33 yıl idare etmesine ek olarak emperyallerle olan mücadelesi de konuşuldu. Keyifli bir sohbet havasında gerçekleşen Tarihi Şuur dersinden sonra MTTB Sakarya Şubesi Yetkilileri, ‘Milli Türk Talebe Birliği geçmişinden kopmayan, atalarını tanıyan ve her daim geleceğe ışık tutan bir gençlik oluşumudur. Biz de bu gençliğin her daim var olması için çabalıyoruz. Bugün ilkini gerçekleştirdiğimiz MTTB Akademisinde, her hafta işleyeceğimiz farklı derslerle bu davaya gönül veren kardeşlerimizin daha bilgili olmasını ve bu kardeşlerimiz sayesinde de toplumumuzun bilincini arttırmayı hedefliyoruz. Bize katılmak isteyen arkadaşlarımızı Çark Caddesi’nde bulunan Sakarya Şubemize davet ediyoruz.’ şeklinde konuştu.

23 Eylül 2014 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?