Hayırlısı Olsun

Aile ve Sosyal Politikalar ile Erenler Belediyesi, çocuk evleri açılması ve işletilmesine ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.

Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Erenler Belediyesi arasında çocuk evleri açılması ve işletilmesine ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Erenler Belediyesi çocuk evleri açılması ve işletilmesine ilişkin protokolü imzaladılar.

Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu ve Çocuk Evleri Koordinasyon Müdürü Mehmet Aykul Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’ü makamında ziyaret ederek iş birliği protokolü imzaladılar.

Yapılan anlaşmadaki protokolün amacı;

“5395 sayılı çocuk koruma kanunu ve 2828 sayılı hizmetler kapsamında bulunan çocukların; toplu yaşanılan kuruluşlar yerine, ev ortamında temel ihtiyaçlarının karşılanarak yaşamlarını sürdürmeleri, toplumla içiçe olabilecekleri mahalleler içerisinde müstakil yapı veya apartman dairelerinde bakımlarının yapılması, çocuğun arkadaşlık, komşuluk ve mahalle gibi kavramlar ile toplumsal değerleri yaşayarak öğrenmelerine, sosyal, zihinsel ve bedensel gelişimlerinin yanısıra sağlıklı bir kişilik ve iyi alışkanlıklar kazanmasını sağlamak” olduğu dile getirildi.

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk Yapılan anlaşma sonrası;

“Çocuklarımızın yüzlerinin gülmesi bizim için her şeyin üstündedir.Onlar bizim geleceğimizin teminatı olacaklar, Erenler Belediyesi olarak bu protokolü imzalamaktan son derece mutlu olduğumu da ifade etmek istiyorum” dedi.

02 Eylül 2014 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?