AK Parti’de 'Çelik' Sesleri

AK Parti İl Başkanlığı için isimler çoğalmaya başladı. Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik’in ‘de iddialı isimler arasında yer alması yarışın çetin geçeceğini gösteriyor

AK Parti 2015 seçimleri öncesi ilçe ve il teşkilatlarının yeniden şekillenmesi gerçekleşecek. Dolayısıyla, Ekim sonu, Kasım başları gibi ilçe seçimlerine başlanacak.

İlçe seçimlerinin, il seçimi için önemli oluşu partililerin de dikkatinden kaçmıyor. Milletvekillerinin, hatta belediye başkanlarının bile taraf olmasının beklendiği listelerde ciddi mücadele bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde Serdivan ilçe Yönetim Kurulu’nda yapılan toplantıda. Yönetim Kurulu İlçe Başkanları Osman Çelik’in mutlaka il başkanlığına aday olması gerektiğini dile getirerek, ittifak ile bu kararı aldıkları siyasi kulislerde yayılmaya başladı.

Çelik’in il başkanlığına aday olmasıyla, yerine gelecek olan ismin ise Burak Erken olabileceği konuşuluyor.

Ak Parti İl Yönetim Kurulu’nda Mert Aydemir, A. İhsan Güneş’in isimleri her ne kadar öne çıksa da, Süleyman Özmen ve Mehmet Yılmaz’ın da kendi çaplarında kulis yaptıkları biliniyor.

Mehmet Yılmaz’ın Milletvekili Hasan Ali Çelik’e yakın olması, AK parti Genel Merkezi’ nin tercih edebileceği adaylar arasında gösterilmesi ihtimalini de ortaya koyuyor.

Tabi bir diğer önemli husus, 12. nci Cumhurbaşkanı AK Parti Kurucusu, Genel Başkanı ve eski Başbakan Recep Tayyip Erdoğan son veda konuşmasını yaptığı grup toplantısında;

“AK parti özüne dönüyor. Dönecektir de” diyerek verdiği mesaj oldukça manidar. Bu anlamda

AK Parti’ye gönül vermiş, ancak bugüne kadar destek olmaktan öteye gitmeyen adayların gönlünde de kuruculardan Sedat Yıldız’ın varlığını da unutmamak lazım.

Sedat Yıldız defaten;

“Teşkilatım, arkadaşlarım isterse, eski yeni partili dostlarımla birlikte bu işi sırtlanırız” demiş olması.

Eski ve yeni partililerin iştahının kabarmasına neden oldu denilebilir.

23 Eylül 2014 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?