Taşeron işçi derneği kuruldu

Sakarya İli ve İlçelerinde çalışan “Taşeron işçilerinin ve ailelerinin, sınıfsal,ulusal, ekonomik ve kültürel hak ve menfaatlerini korumak ve geliştir...

Sakarya İli ve İlçelerinde çalışan “Taşeron işçilerinin ve ailelerinin, sınıfsal,ulusal, ekonomik ve kültürel hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek” amacıyla İlimizde yeni bir dernek kuruldu.

Sakarya Taşeron İşçileri Derneği , taşeron işçilerini mevcut hakları konusunda bilgilendirerek hak kayıpları yaşamalarını engellemek, ihtiyaç duydukları hukuksal desteği vermek ve bu şekilde “modern kölelik” anlamına gelen taşeron uygulamasını dizginlemek üzere faaliyetlerini yürütüyor.

Geçici yönetim kurulu başkanı Bahtiyar Bodur “ Son bir yılda diğer pek çok ilde olduğu gibi artık bizim ilimizde de taşeron işçileri mağduriyet yaşadıkları konularda ; gerek kanun dışı tanımlanan alanlarda taşeron uygulaması yapılması, gerek çalışma koşullarındaki adaletsizlik, gerekse haksız yere işten çıkarma söz konusu olduğunda Sakarya taşeron işçiler derneğinden yardım alabilirler” dedi.

Dernek yönetim merkezi Sakarya Taşeron İşçileri Derneği Kavaklar Cad. Sürekçioğlu pasajı K. 1 No: 44 Adapazarı bulunmaktadır.

Yönetim kadrosu aşağıdadır.

Bahtiyar Bodur Geçici Yönetim kurulu başkanı

Zeynep Özgül Geçici Yönetim Kurulu sekreteri

Recep Bilici Geçici Yönetim kurulu mali sekreteri

Harun Eltik Üye

Ali Aşkar Üye

04 Haziran 2014 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi