Başkan Bilal Soykan’ın yükü ağır

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan Sakarya’da en çok oy alan belediye başkanlarından. 31 Mart Yerel Seçimlerinde Soykan Akyazı’da yüzde 71.4 ile seçimi kazandı.

Büyütmek için resme tıklayın

31 Mart 2019 seçimlerinde Sakarya’da aldığı oy ile bir ilke imza atan Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan’a netgaste.com olarak hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.

Soykan’a ağır yük

Daha önceki dönemdeKuzuluk Belediye Başkanlığı görevinde bulunan ve başarılı işlere imza attığı bilinen Bilal Soykan 31 Mart seçimlerinde 39 bin 918 seçmenin teveccühü yüzde 71.4 oy oranı ile Akyazı’da bugüne kadar hiçbir başkanınalamadığı oyu aldı.

Belediye çalışan sayısının şişkinliği ve borç yükünün fazla oluşu nedeni ile çıkmazda olduğu görülen Başkan Soykan bir yandan belediye işlerine kafa yorarken, diğer yandan da gelen misafirlerine zaman ayırıyor.

AK Belde’nin durumu

Vergi, SGK borcu olmayan ve önceki dönem 38 personel ile Akyazı’nın ekonomik verilerinde üst sıralarda yer aldığı bilinen Akyazı Belediyesi'nin önemli gelir kaynağı olan AK Belde’nin bugünkü durumunu özetleyen Başkan Soykan,

“Personel Sayısı 208’e çıkarılmış, borç ise 23 Milyon lira olmuş. Akyazı Belediyesi’nin halen çalışmakta olan personel sayısı 358 yükümüz gerçekten çok ağır. İşten çıkardıklarımız oldu. Duruma göre tekrar işten çıkarmalar olabilir” diyerek sürdürdüğü konuşmasında, "Makul seviyeye gelene kadar kadroda revizyona gidebiliriz” dedi.

Lüzumsuz harcamalara son verilecek

Maalesef gereksiz birçok kalem harcamalar yapılmış, bunların önüne geçeceklerini dile getiren Başkan Soykan;

“Gelir elde edilecek diyerek yapılan birçok girişimin fiyasko olduğu ortada. Aylık 400 Bin liralık akaryakıt harcaması Akyazı Belediyesine fazla. Devir ekonomi devri, tasarruf yapacağız. Herkes kafasına göre araç kullanamayacak. Lüzumsuz harcamalara son vermek durumundayız. Akyazı kendi kaynakları ile yetinmek zorunda” dedi.

Belediyenin yapısını biliyordum

Başkan Soykan 31 Mart Seçim çalışmalarında belediyenin mali ve idari boyutunu bildiği için her gittiği yerde ne yapıp ne yapamayacağını açıkça söylediğini dile getirerek,

“Ben seçim sürecinde yapamayacağım işin sözünü vermedim. Çünkü belediyedeki her şeyi biliyordum. O nedenle hep doğruyu söyledim. Dürüst oldum. Vaat vermedim. Bunu maalesef muhalefet seçim meydanlarında kullandı. Ancak biz hiç de oralı olmadık. Önümüze bakarak seçimi aldık.” Dedi.

20 yıl önce neydik?

Başkan Soykan ifadelerinin son bölümünde ise,

“20 Yıl önce Sakarya’da başka hiçbir ilçede olmayan Asfalt Şantiyesi, Mezbaha ve Terminalimiz vardı. Şimdi bakın bakalım ne kaldı? Maalesef hiç bir şey. Akyazı bunu hak etmiyor. Biz güzel işlere imza atmak ve dürüst ilkeli siyaset yapmak için bu göreve talip olduk. Allah izin verdiği müddetçe bunu böyle sürdüreceğiz” dedi.

15 Mayıs 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi