Otokar’dan Avrupa’da gövde gösterisi

VIP donanımlı modelini de ilk kez sergiliyor

Son 4 yıldır Türkiye’nin en çok satılan otobüs markası olan Otokar, Almanya-Hannover’de gerçekleştirilen IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda 7’den 12 metreye uzanan geniş ürün yelpazesi sergiliyor. 2013 yılında Avrupa pazarında ihracat adedini yüzde 40 artıran Otokar, son 6 yıldır Türkiye’nin en çok satılan küçük otobüsü Sultan’ın Avrupa pazarına özel geliştirilen yeni VIP donanımlı modelini de ilk kez sergiliyor.

Ana ihracat pazarı Avrupa'daki müşterilerine daha yakın olmak ve taleplere daha hızlı cevap vermek amacıyla 2011 yılında Fransa merkezli olarak kurulan Otokar Europe Müdürü Ali Murat Atlas, otokar Europe'un kurulduğu günden bu yana operasyonel anlamda Otokar’ın ticari araç ihracat gücünün lokomotifi haline geldiğini belirterek şöyle devam etti; "Türkiye'de 4 yıldır otobüs pazarındaki liderliğimizi sürdürüyoruz. Hedefimiz Avrupa'nın büyük oyuncularından biri olmak. Var olduğumuz tüm pazarlarda yüksek güvenilirliğe sahibiz. Bunu yakınlık’ ve ‘ihtiyaca göre ürün ve hizmet’ sunma geleneğimize borçluyuz. Avrupa’daki müşterilerimize de aynı yaklaşımı sunmak amacıyla kurulan Otokar Europe ile, Fransa başta olmak üzere, İtalya, Almanya, Belçika ve İspanya pazarlarına odaklandık."

Otokar Europe ilk 7 ayda satışlarını yüzde 14 artırdı

Otokar Europe'un da katkılarıyla 2013 yılında yüzde 25’lik artışla 117 milyon Euro’luk ihracat geliri elde eden Otokar, Avrupa otobüs pazarı 2014 yılının ilk yarısında yüzde 7,3 oranında büyürken, Otokar Europe ilk 7 ayda satışlarını yüzde 14 oranında artırdı. Birmingham Eurobus Expo Fuarı’na katılarak İngiltere pazarı için geliştirilen sağdan direksiyonlu ürünlerini de tanıtacak.

26 Eylül 2014 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?