“SENDİKAL BASKI UYGULAYANLAR SUÇ İŞLİYOR”

Türk Sağlık Sen Başkanı İrfan Korkmazdan sert tepki

Sendikalar üzerindeki baskı günden güne büyüyor..

Konuyla ilgili olarak Türk Sağlık Sen Sakarya Başkanı İrfan korkmaz:

Ne yazık ki kamuda özelikle hastanelerde bazı yöneticiler kraldan çok kralcılık yapma, haddi olmayan ve görev sahasında yer almayan yerlere müdahil olma gibi işlere, tüm ikazlarımıza rağmen girmekte çalışanları huzursuz etmektedirler”

“Bu tavır aynı zamanda çalışanlar arasında huzuru bozan, adaletsizliğe ve haksızlığa yol açan bir tavırdır” diyerek konuşmasını sürderen

Başkan korkmaz;

“Devletin verdiği makam ve koltuğu malum sendikanın faaliyetleri için kullanmak, çalışanlara bu anlamda mobbing uygulamak neresinden tutulsa elde kalacak işlerdir, kabul edilemezdir

Buradan özellikle belirtmek isterim ki böyle işlere bulaşanlara hatırlatmak isterim ki, 4688 Sayılı Kanunda “ Kamu işvereni, kamu görevlileri arasında sendika üyesi olmaları veya olmamaları nedeniyle bir ayrım yapamaz”, “Yönetici veya denetleyici konumunda bulunan kamu görevlileri, keyfi davranışlarda, baskı, hakaret ve tehdit edici uygulamalarda bulunamaz” hükmü yer almaktadır”

Dedi..

“Ayrıca Türk ceza Kanunun sendikal hakların kullanılmasını engelleyen kişilerin 6 aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırmasını öngörmektedir” diyerek konuşmasını sürdüren Korkmaz;

“Yani bu işleri yapan yöneticiler uygulamaları kanuna aykırı davranmakta ve suç işlemektedir.

Kendilerine tavsiyemiz hukuku çiğnemeye bir son vermelidirler. Aksi takdirde adalet önünde hesap vermeleri için elimizden geleni yapacağız.

Vurgulamak isterim ki yöneticiler Adil ve tarafsız bir yönetim göstererek Sakarya’ya Sakaryalılara hizmet etmek için çalışmalıdır. Sendikacılığı sendikacılara bırakmalıdır.

Türk Sağlık-Sen olarak buradan bir çağrı yapıyoruz. Herkes aklını başına almak zorundadır. Burası Kel Ali’nin bağı değildir.

Kimse kafasına göre canının istediği gibi yöneticilik yapamaz. Eğer sendikacılığa çok hevesliler ise buyursunlar istifa etsinler. Alana çıkıp sendikacılık yapsınlar. Koltuğun gölgesinde idareciliği sendikacılığa karıştırmasınlar” dedi..

Sendika Başkanı

İrfan korkmaz;

“Yöneticiler kararlarını versinler Yöneticilik yapacaksa doğru düzgün yapsınlar. Türk Sağlık-Sen olarak üyelerimize baskı yapılmasına asla müsaade etmeyeceğiz.

Her platformda çalışanların yanında olacağız. Meydanı kimseye boş bırakmadık. Bırakmayacağız da. Bu işlere heveslenen bazı yöneticilerde, malum sendikacılarda bunu böyle bilsin.

Türk Sağlık Sen Sakarya Şube Başkanlığı tayinlerle uğraşan kurum değildir. Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri birileri adına tayin sözü verme ahlaksızlığına sahip kişiler değildir. Bu böyle biline.

Ayrıca benim yönetim kurulu üyem için kurum içinde buraya giremez diye talimat veren izinlerini sorgulayan yöneticiler öncelikle aldığı maaşı hak ediyor mu ona baksın birilerinin emir erliğini yapmasın.

Sözlerime son verirken Peygamber Efendimizin “Bir saat adaletle hükmetmek,bir sene ibadet etmektendahahayırlıdır” Hadis-i Şeriflerini hatırlatıyor, adaletsizliğin cezasını da düşünmeleri kanaatindeyim” dedi..

13 Mayıs 2014 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi