Erpiliç örnek oldu…

Kuru yolum teknolojisi ile su tasarrufu sağlıyor

Kuru yolum teknolojisi ile su tasarrufu sağlıyor

Erpiliç; yapmış olduğu Kuru Yolum teknolojisiyle kuraklığın önüne geçmek adına güçlü bir adım attı ve örnek oldu.

Türkiye piliç üretiminin yüzde 10’unu karşılayan Erpiliç; diğer firmalarında bu teknolojiye geçmesiyle oluşacak bin 100 ton su tasarrufuna dikkat çekmek istiyor.

Kuru Yolum Teknolojisi’nin su tasarrufuna etkisiyle ilgili açıklama yapan Erpiliç Genel Müdür Yardımcısı Mustafa ERİCEK; “Hayatımızın her alanında tasarruf kelimesini çok fazla kullanır ve uygulamaya çalışırız. Özellikle de dünya çapında yaşanan kuraklıklar sebebiyle su tasarrufu ayrı bir önem taşımakta. Evde alınabilecek önlemlerin yanı sıra sanayi alanında gelişmiş olan ülkemizde sanayicilerin de bu konuda kapsamlı önlemler alması gerekir. Başta arıtma tesislerinden geri dönüşüm yoluyla ve üretimde kullanılan su miktarının azaltılmasıyla katkı sağlanabilir. Bizler de bu kapsamda yapmış olduğumuz yatırımlar doğrultusunda en çok su tüketiminin olduğu üretim birimimizde yeni bir teknolojiye geçtik. Kuru Yolum olarak adlandırılan bu teknoloji sayesinde daha hijyenik bir üretim gerçekleştirmenin yanı sıra su tasarrufunda da büyük bir adım attık. Daha önce kullanmış olduğumuz sulu yolum teknolojisinden bu sisteme geçerek yılda 41 bin metreküp su tasarrufu sağlamış olduk. Kuru Yolum sisteminde; tüm piliçler nemli hava tünelinden geçerek tüyleri yumuşatılır. Yumuşatılan tüyler el değmeden otomatik yolum makinalarıyla temizlenir. Bu sistemde yüzde 75’e varan bir su tasarrufu sağlanarak çevre duyarlılığı yükselirken, piliçler sıcak su kazanına daldırılmadığından çapraz kirlenme yaşanmaz, daha hijyenik ve daha sağlıklı bir ürün elde edilir.” şeklinde konuştu.

13 Mayıs 2014 - EkonomiYorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi