Basına ve kamuoyuna açıklama

Sakarya Orman Gençlik ve Spor Kulübü kamuoyunu bilgilendirme amacıyla bir açıklama yaptı. Açıklama şu şekilde Sakarya Orman Gençlik ve Spor Kulübünden...

Sakarya Orman Gençlik ve Spor Kulübü kamuoyunu bilgilendirme amacıyla bir açıklama yaptı.

Açıklama şu şekilde

Sakarya Orman Gençlik ve Spor Kulübünden basına ve kamuoyuna bildirimimizdir:

“Sakarya 2. Amatör Küme Ligi Merkez 3. Grupta mücadele etmekte olan Sakarya Orman Gençlik ve Spor futbol takımımız ile Ozanlargücü spor arasında oynanan maça 3 as futbolcusundan yoksun çıkmasına rağmen takımımız, maçı 3-1 kazanmayı bilmiş ve ilk 5 maçını da kazanarak liderlik koltuğuna oturmuştur.

Takımımız oyuncu ve yöneticileri, maçın ilk dakikasından itibaren ağır hakaret ve küfürlere maruz kalmasına rağmen efendiliğini ve spor ahlakını bozmayarak maçı tamamlamış fakat maçın son dakikalarında atmış olduğumuz 3. gol sonrasında maçın başlama vuruşu beklenirken topsuz alanda rakip takımın 10 numaralı oyuncusu ve kaptanı Erdinç Karabulut’un prokovasyonu ve yönlendirmeleri sonucu 16 numaralı oyuncu İsmail Çakır tarafından korunmasız olduğu bir anda Bölge Müdürümüz ve Sakarya Orman Gençlik ve Spor takımı başkan ve oyuncusu Hasan Türkyılmaz’ın suratına tekme atmak suretiyle fiili saldırıda bulunulmuş ve müdahalede bulunan oyuncu sahayı terk ederek tribün tarafından kaçmıştır. Bu insanlık dışı saldırı sonucunda bile kulüp olarak sporun sadece spor ve kardeşlik için yapılması felsefemize aykırı hareket edilmemesi amacıyla ilgili oyuncu hakkında Bölge Müdürümüzce şikayetçi olunmamıştır. Maruz kalmış olduğumuz bu çirkin olayı esefle kınıyor, sporun sadece spor ve kardeşlik için yapılması felsefesinin tüm takımlara yayılarak bu ve bunun gibi olaylarla bir daha hiçbir takımın karşılaşmaması için felsefemizin tüm takım yöneticilerince benimsenerek takımlarında uygulanmasını, bu çirkin saldırıyı yapan oyuncular gibi şahısların spor alanlarından mümkün olduğunca uzak tutulmasını diliyoruz. Karşılaştığımız bu olay sonrasında kulübümüzden ve başkanımızdan özür dilenmesi gerekirken Ozanlar Mahallesi Muhtarı Muhittin Yazgan tarafından basına verilen demeçte bildirilen, Bölge Müdürümüzce rakip takım oyuncularına küfür edildiğine dair beyanat gerçeği yansıtmamakta olup, kulübümüzce bu şekilde açıklama yapan ilgiliyi ve haberi yapan basın mensuplarını kınıyoruz. Bahse konu futbol maçımızın tamamı kulübümüzce video kaydına alınmış olup resmi olarak İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Disiplin Kuruluna sunulmak üzere Sakarya A.S.K.F’ye iletilmiştir.

Kulübümüz olarak çıkan bu olay nedeniyle sadece bir veya iki sporcunun yapmış olduğu çirkin hareketten dolayı ilgili kulüp takım ve yöneticileri ile aramızda herhangi bir husumet ve dostluğumuzu bozacak durum söz konusu olmamaktadır.

Ayrıca; oynanan maçta yediği ağır küfür ve hakaretlere rağmen beyefendiliğini, terbiyesini bozmayan ve maç sonrasında çıkan olaylarda gayet soğukkanlı bir tutum göstererek sporun, sadece spor ve kardeşlik için yapıldığını gösteren, çıkan olaylara rağmen takımımızın ve kurumumuzun yapısını bir ayna gibi yansıtan, sahada mücadele eden-etmeyen ve tribünde spora gönül vererek bizi destekleyen tüm arkadaşlara teşekkür eder, aynı efendilik ve oyunun sonraki maçlarımızda da sergilenerek efendiliğimizle şampiyon olunmasını ister, çıkan olumsuz olayda yaralanan Bölge Müdürümüz ve değerli başkanımız sayın Hasan Türkyılmaz’a acil şifalar dileriz. SAKARYA ORMAN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ.”

03 Haziran 2014 - SporYorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi