SEDAŞ’ta neler oluyor?

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) İcra Kurulu Başkanı’nın değişimi ile birlikte tasarruf tedbirleri kapsamında alınan önlemlerin beraberinde Dağıtım Direktörü görevinden ayrıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Bölgenin en büyük enerji sektörü olan SEDAŞ'da (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) üst yönetimdeki değişim taşlarının yerinden oynamasına neden oldu.

Genel Müdür ayrıldı mı? Alındı mı?

SEDAŞ İcra kurulu Başkanı Dr. Necmi Odyakmaz’ın göreve başlaması ile birlikte başlayan değişim rüzgarları devam ediyor.

Bu bağlamda SEDAŞ Dağıtım Direktörü (Genel Müdür) Dr. Ersan Şentürk’ün görevinden ayrıldığımı, yoksa alındığımı bilinmiyor. Ancak Şentürk'ün SEDAŞ ile ilişiğinin kesildiği konuşuluyor.

Makam araçlarına sınırlama

Diğer yandan İcra Kurulu Başkanı Odyakmaz, tasarruf tedbirleri kapsamında kurumda yer alan araçlar ile ilgili de önemli bir karara imza attı.

Buna göre şirketin yönetim kadrosuna tahsis etmiş olduğu araçların, kira ve yakıt giderlerinin yüksek oluşu nedeni ile yeni bir düzenleme yapılana kadar havuza alındığı belirtildi.

Üst yönetim bu kararı şirketin daha verimli çalışması kapsamında aldığını duyurdu.

Değişim sürecek mi?

Diğer yandan İcra Kurulu Başkanı Dr. Necmi Odyakmaz’ın şirket ile ilgili değişime devam edip etmeyeceği bilinmemekle beraber, üst yönetim ve araçlar ile ilgili alınan kararlar beraberinde çalışmanın tüm birimlerde yaşanabileceği ifade edildi.

14 Mayıs 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Cemil Yüce - Ne güzel keşke belediyelerde, bürokraside de bu tarz kararlar alınabilse.Ülke ekonomisine katkı sağlanabilse. Ama nerde? Özelleşme bu nedenle önemli.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 11:22
02

Hasan Külcüoğlu - Beyfendi kendi tasarrufunu kullanmış anlaşılan. Yaptıı şirketin geleceği için uygun bir davranış. Araç saltanatındaki hamlesi alkışlanmalı bence. Umarım bu SEDAŞ'ın yaptığı hamle, tüm bürokrasi ve belediyelerde de örnek teşkil eder.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 11:22
01

Abone - Elektrik faturalarında da fazla ödemelerin kaldırılması dileklerimizle

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 11:22

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi