Motivasyon eğitimi

Öğrencilere “Sınav Kaygısı, Motivasyon, Doğru Meslek Seçimi” Seminerleri

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi ile imzaladığı işbirliği protokolü çerçevesinde, il genelindeki lise 11 ve 12. Sınıf öğrencilerine yönelik, “Sınav Kaygısı, Motivasyon, Doğru Meslek Seçimi” seminerleri düzenleniyor.

Yakın Doğu Üniversitesi öğretim üyelerinin konuşmacı olarak katıldığı seminer programlarına Haziran ayında LYS sınavlarına girecek öğrenciler büyük ilgi gösteriyor. Erenler Anadolu Lisesi, Ali Dilmen Anadolu Lisesi, Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi, Serdivan Anadolu Lisesi, Sakarya Anadolu Lisesi, Hendek Atike Hanım Anadolu Lisesi, Hendek İmam Hatip Lisesi ve Hendek Anadolu Lisesi’nde üç gün boyunca öğrencilerle buluşan Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Aşkın Kiraz “Sınav Kaygısı, Motivasyon, Karar Verme Becerileri ve Doğru Meslek Seçimi” konularında önemli bilgiler aktardı.

Üniversitenin İstanbul İl Temsilciliğinden Gökhan Aracı’nın da katıldığı seminerlerde öğrencilere, sınav kaygısıyla nasıl baş edecekleri konularında bilgiler sunan Yrd.Doç.Dr. Aşkın Kiraz, sınav kaygısı yaşayan öğrencilerin kendilerini pozitif yönde motive etmeleri ve olumsuz yargılarını olumlu ifadelerle değiştirmeleri gerektiğini ifade ederken, meslek seçiminde ise kişilik özelliklerine, akademik başarılarına, ilgi ve yeteneklerine uyan, değer yargılarıyla örtüşen meslekleri seçmeleri konusunda tavsiyelerde bulundu.

22 Mayıs 2014 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi