Meslek liselerine iş dünyasından destek

Sakarya’da bulunan meslek liselerinin her birine iş dünyasından bir kuruluşun mihmandar olması yönünde tavsiye kararı alındı.

Büyütmek için resme tıklayın

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ndenyapılan açıklamada, meslek liselerinin sektörle iş birliğinin artırılmasına yönelik düzenlenen toplantılara, makine teknolojisi alanı ile muhasebe ve finansman alanı toplantılarıyla devam edildiği bildirildi.

Toplantılar kapsamında, aranan eleman yetiştirilmesi, alan mezunu öğrencilerin sanayide istihdam edilmesi, öğrencilerin eğitimini gördükleri iş alanlarına yönlendirilmesi, uygulama eğitimlerinin artırılması gibi konularda istişarelerde bulunulduğu kaydedildi.

Okul müdürleri ile alan şefleri ve sektör temsilcilerinin katıldığı toplantılarda, bu okullardan mezun öğrencilerin alanlarıyla ilgili sanayi ve diğer sektörlere ana eleman olarak kazandırılması yönünde önemli adımların atılacağı belirtildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, bu toplantılar ışığında sektörlerden birer kuruluşu meslek liselerine mihmandar yaparak meslek liseleri ile iş dünyasını yakın iş birliğinde buluşturmayı hedeflediklerini kaydetti.

07 Şubat 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi