“Ne Kadar Dua Etsek Azdır”

MHP Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Münir Kutluata Gaziler Günü nedeniyle Kutlama mesajı yayınladı.

MHP Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Münir Kutluata Gaziler günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Yayımlanan mesajında Kutluata;

“Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından 19 Eylül 1921 tarihinde, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e mareşal rütbesi ile gazi unvanı verilmesi dolayısıyla her yıl 19 Eylül gününü, ‘Gaziler Günü’ olarak kutlamaktayız. Vatanın bağımsızlığı, milletin bölünmez bütünlüğü ve ebedi varlığını korumak için gözlerini kırpmadan, cepheden cepheye koşan, bu uğurda bedenlerinden ve canlarından vazgeçen kahraman gazilerimizi yalnızca bugün değil her gün saygıyla yâd ediyoruz. Şehit ve gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır. Onlar ülkemizin övünç kaynakları, vatanseverliğin ve kahramanlığın yıkılmaz abideleridir” dedi.

Kutluata mesajın devamında;

“Türk milletinin binlerce yıllık devlet çınarı kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanarak bugünlere erişti. Onların omuzlarında yükselttiği bu kutsal vatanı bölünmez bir bütün olarak geleceğe taşımak bizlerin üzerindeki en büyük sorumluluk, onların aziz hatıralarına karşı gösterebileceğimiz en büyük şükran nişanıdır. Bu vesile ile Gazi Meclis’in ortaya koyduğu bağımsızlık ve birlik iradesini, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün inanç ve azminden, gazi ve şehitlerimizin iman ve gayretinden bir an olsun sapmadan yaşatacağımızı bir kez daha hatırlatıyorum. Kıymetli gazilerimize şükranlarımızı sunarken, ebediyete intikal etmiş gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

18 Eylül 2014 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?