LÖSEV'e Destek

Vatandaşlar, LÖSEV’e destek vermek amacıyla başlattığı ‘Sıfır Traş ‘ sosyal medyada yaygınlaşıyor...

Vatandaşlar, LÖSEV’e destek vermek amacıyla sosyal medya üzerinden başlattığı ‘Sıfır Traş ‘ sosyal medyada yaygınlaşıyor.

LÖSEV lösemili ve kan hastası çocukların,sağlık ve eğitim,başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurmak ve işletme amacıyla kuruldu.

Ülkemizde yılda, 1000-1200 yeni lösemili çocuk vakası ortaya çıkıyor. Bu durum bazen dar bütçeli ailelerde ebeveyni lösemili çocuk ile diğer çocukları arasında seçim yapmaya kadar zorluyor.

Bu nedenle, vakıf gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerde, gelir elde etmenin yanısıra,, lösemili çocukların ve ailelerinin sıkıntılarını topluma aktarmayı ve bu vesileyle toplumu bilinçlendirmeyi amaçlıyor. Bir grup arkadaş sosyal medya üzerinden LÖSEV’e olan ilgiyi artırmak, daha fazla duyulmasını sağlamak amacıyla farklı bir ilke imza attılar.

LÖSEV adına,Tahsin Eşme isimli duyarlı vatandaşın başlattığı, sosyal duyarlılık projesine, sırasıyla Candaş Can,Fatih Sapancı, Yavuz Bayraktar, Ümit Çalışkan,Hakan Özel,Cüneyt Yılmazer, Zafer Kalyoncu,Deha Başoğlu,Tarık Durguç, Atahan Topaloğlu,Burak Yılmazer ve Sabit Kabahasanoğlu katkıda bulundular.

Gönüllü olarak katkısağlamak amacıyla saçlarını sıfıra kesen vatandaşlarkonuyla ilgili yaptıkları açıklamada:

“Böyle bir girişimde bulunmak, LÖSEV ailesinin, bir ferdi olmak bizlere büyük heyecan ve gurur veriyor. İnanç ve azmimizle kısa zamanda çok uzun yollar kat ettik. Bir annenin yardım isteyerek bakan yaşlı gözleri ya da bir miniğin halsiz kollarıyla sarılıp teşekkür etmesi bizleri daha da umutlandırdı, daha da güçlü kıldı. Her birimiz bu duygularla sımsıkı bir zincir oluşturduk. Bu zincirin halkası olmak isteyen herkese biliyoruz ki LÖSEV kapılarını sonuna kadar açıyor. Böyle bir sosyal çalışma ile LÖSEV’e katkı sağlayacağımız, daha çok kesim tarafından duyulmasını sağladığımız için mutluyuz” dediler.

02 Eylül 2014 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?