Sakarya’da kapı dinleyen bürokrat kim?

Türk Kamu Sen Sakarya Şube Başkanı Rahim Varol yaptığı açıklamada;”Koltuğu bol gelen yazı işleri müdürü, sen ancak kapı dinler ve dinletirsin” dedi.

Türk Büro Sen Sakarya Şube Başkanı ve Türk Kamu Sen Sakarya İl Temsilcisi Rahim Varol açıklamada bulunarak bir kamu kurumundayazı işleri müdürü ile ilgili açıklamada bulundu.

Başkan Varol açıklamasında şunları söyledi;

Uzun süreden buyana birkamu kurumunda görev yapan yazı işleri müdürü olan ve uzun yıllar o koltukta oturduğunu söyleyen bu kişiye bu güne kadar bir çok çalışan sessiz kalmış. Nihayet kendimde bu müdürün bazı davranışlarına şahit olduğum için sendikacılığımızın gereği çalışanların rahatsız edilmesine baskı yapılmasına mobing uygulamalarına sessiz kalamadım.

Yaklaşık beş altı ay önce sendika temsilcimizin durumu önce yetkililere bildirmesini söyledim ancak durum ile ilgili yetkilinin duyarlı olduğunu halde uyarılara rağmen yazı işleri müdürü baskıcı tavrından vazgeçmedi. Görevi kötüye kullanmadan mahkemelik olan bu müdür personele benim ile ilgili vereceğiniz ifadeleri benim söylediğim şekilde vereceksiniz diyerek baskı yapmasının yanı sıra çalışanları bu yönde tehdit etmesi de cabası.

Birde üstüne vazife olmayan işlere karışması da ayrı bir boyut, sendikal manada yorum yapması yön vermeye çalışması da mevcut.

Geçtiğimiz günlerde kaymakamlık ziyaretimde gelişen bir durum çalışanların ne kadar haklı olduğunun bir göstergesi .Üye ziyaretimde dışarıdan yada başka bir kuruluştan odaya gelenlerin söyledikleri skandal bir söz ile karşılaştım ,kişilere neden gelindiği sorulduğunda yazı işleri müdürü git bakalım odada ne konuşuyorlar demesi oda yetmiyormuş gibi utanmadan sıkılmadan kendisinin gelip kapıdan neler konuşulduğunu dinlemesi kabul görecek bir davranış değildir. Ey yazı işleri müdürü o makamı böyle gereksiz davranışların ile yıpratmaya ne hakkın var.

Sendikamızın bu durumları her zaman araştırarak gereğini yaptığından bihaber olan bu müdür haksızlığa karşı susacağımızı mı zannetti orası bilinmez.

Uzun yıllar müdürlük yaptığını söyleyen bu müdür şunu iyi bilmelidirki sonuca ulaşana kadar Sendika olarak konu ile ilgili hukuki her yola başvuracağız. Mobing yapıp kapı dinleyeceğine ayaklı dinleyici yollayacağına o koltuğun hakkını versen, hem çalışanlara hem vatandaşa hemde ülkemize iyilik etmiş olurdun.

20 Aralık 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

07

Osman Eroğlu - Yeniden başkan seçilerek güven tazeleyen başkan, memurların üzerinden elini çekmeli, hiç yakıştıramadım seçimi kazanmak için üyelere yaranmak maksadıyla yargısız infaz yapmaktadır. Çok ayıp etmiş, başkana hiç yakıştıramadım.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Aralık 20:21
06

Şükran Kölenek - Ne bu şimdi. Yani Türk Kamu Sen varsa iyi, yoksa 'Tu kaka' öyle mi Başkan bey.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Aralık 20:21
04

Davut Ermenek - Varol, böyle varolunmaz. İyi analiz yaparak paylaşmalıydın

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Aralık 20:21
03

Kaymakamlık - Tek taraflı üyen olanı dinlersen böyle patlarsın başkan. Yanlış yapıyorsun. Yanlış

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Aralık 20:21
02

Keriman Yılgenci - Başkan he önüne geleni mevzu etmesen olmaz dimi. Konuşmak yok, birr araya getirip sorunu çözmek yok. vasa yoksa ver demeç, yayınlansın. Çamur at izi kalsın öyle mi? ayıp ama

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Aralık 20:21Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?