Yenikent Hastanesi’nde bitmeyen şikâyetler

Sakarya’nın 5 yıldızlı Hastanesi olarak bilinen Yenikent Devlet Hastanesi’nde, yanmayan lambalar, çalışmayan asansörler, yapılamayan temizli ve mobing herkesin dilinde…

Büyütmek için resme tıklayın

Sakarya’nın en gözde hastanelerinden biri olan Yenikent Devlet Hastanesi ile ilgili şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor.

Temizlik yok

Hastanede özellikle yataklı servislerde zaman zaman temizlik yapılmış olsada, çoğunlukla personel yetersizliği bahane edilerek yeterli temizlik yapılamamış olması hasta ve hasta yakınlarının ciddi tepkisini çekmekte.

Akşamları lambalar yanmıyor

Hastanenin bir diğer sorunu ise hastanenin özellikle servise çıkış-inişler için kullanılan merdiven ve asansör boşluklarındaki lambaların yanmadığı defaten konunun ilgililere iletilmiş olmasına rağmen çözüme kavuşmamış oluşu hastane yönetiminin sorunları görmezden geldiği şeklinde yorumlara neden oluyor.

Tuvaletler bakımsız

Arıza yapmış ve sürekli akan çeşmelere gerekli bakımlar yapılmıyor. Lavabolarda havlu peçeteler konmuyor, sabun ve diğer malzemelerin yanı sıra, yeterli temizlik yapılamadığından tuvaletler çoğunlukta kullanım dışı kaldığı ifade ediliyor.

Mobbing söylemleri

Hastane çalışanlarının mabbinge maruz kaldığının da konuşulduğu sağlık camiasında, çoğu personel başka hastanelere geçiş için sürekli torpil arayışında olduğu ancak Yenikent Devlet Hastanesi yönetiminin personel yetersizliği nedeniyle buna müsaade etmemesi rahatsızlıklara neden oluyor. Yönetim ile sağlık çalışanlarının zaman zaman yaşadığı sorunların sendika yetkililerince de bilindiği ancak gerekli müdahalenin yapılamadığı dile getiriliyor.

Sağlık Müdürlüğü sessiz

Diğer yandan konuyla ilgili inceleme ve soruşturma başlatması gereken Sakarya Sağlık İl Müdürlüğü ise Yenikent Devlet hastanesi ile ilgili soruşturma başlatmamış olması, personelin neden hastaneden ayrılmak isteyişi ile ilgili çözüm bulamamış olması farklı yorumlara neden oluyor.

12 Mayıs 2019 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Sakarya Markaları

NetGaste, Sakarya ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi

Anket Sitemizin yeni görüntüsünden memnun musunuz?