SAÜ’den İnteraktif Eğitim

Dünya’nın önde gelen üniversitelerinde başarı ile uygulanıyor

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi koordinatörlüğünde derslerin SAÜ TV’de canlı olarak yayınlanmasına başlandı.2014- 2015 Eğitim Öğretim döneminde “interaktif eğitim” hamlesi başlatan Sakarya Üniversitesi, birçok fakülteden pilot olarak seçilen derslerin canlı olarak yayınlanması uygulamasına başladı. Hafta içi her gün farklı fakültelerden derslerin yayınlanacağı uygulamada hedef zamanla tüm dersleri canlı yayınlamak.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan SAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aytekin İşman, özellikle ABD’de son derece yaygın olan bu sistemi Sakarya Üniversitesi’nde tam olarak yerleştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Harvard ve MIT gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinde başarıyla uygulanan bu yöntemi yerinde inceleyerek SAÜ’ye adapte etmeye çalıştıklarını dile getiren Prof. Dr. İşman, canlı yayınlanan derslerin daha sonra video kayıt olarak sitede olacağını ve öğrencilerin diledikleri zaman tekrar izleyebileceklerini belirtti.

15 Eylül 2014 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?