Elektrik-Doğalgaz zammı şimdilik % 9

24 aydır zam yapılmamıştı

Elektrik ve doğalgaza yüzde9’luk zam yapıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, enerji maliyetlerinin çok fazla arttığını ve doların da 2,28-2,29'ları gördüğünü ifade ederek, enerji sektörü için doların değerinin artmış olmasının önemli dezavantaj olduğunu ve bu nedenle önümüzdeki aydan başlamak kaydıyla yüzde 9'luk fiyat artışına gidildiğini söyledi.

Türkiye'nin son 24 aydır herhangi bir fiyat artışına gitmediğini dile getiren Yıldız, oluşan maliyet artışının bugüne kadar yerli kaynaklarla telafi edilmeye çalışıldığını belirtti.

Yıldız, "Ancak bu yıl içerisinde su rejimindeki düzensizlikler ve yağış azlığı bizi bunları dengeleyemeyecek bir noktaya getirmiş bulunuyor. Hem elektrik hem doğalgaz fiyatlarında önümüzdeki aydan başlamak kaydıyla, ekim, kasım ve aralık aylarını içermek kaydıyla, yüzde 9'luk fiyat artışına gidiyoruz" diye konuştu.

30 Eylül 2014 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?