Aşçı adaylarının Bolu zaferi

Erenler’de bulunan Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Bolu’da düzenlenen yarışmadan derecelerle döndüler.

Erenler Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Bolu 5. Uluslararası Mutfak Günleri'nden dereceler ile döndüler.

Dünya Aşçılar ve Şefler Birliği (WACS), Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) ve Bolu Belediyesi işbirliği ile Yeniçağa Aşçılar ve Pastacılar Derneği (YEPAD) tarafından 'Yılın Gastronomi Şehri Bolu' sloganı ile organize edilen Bolu 5. Uluslararası İzzet Baysal Mutfak Günleri 15-16-17 Mart 2019 tarihlerinde Bolu Kent Meydanında 400 yarışmacı ve 14 ülkeden yabancı jüri üyeleri ile gerçekleştirildi.

Uluslararası olarak düzenlenen yarışmaya Erenler Yunus Çiloğlu MTAL Yiyecek - İçecek Hizmetleri Alan Şefi Sevgi CİCİ ve Atölye Şefi Ayşen DURMAZ'ın hazırladığı öğrencileri lise düzeyinde Osmanlı Saray Mutfağı ve Restaurant Tatlı Tabağı kategorilerinden yarıştı. Öğrenciler aldıkları dereceler ile hem emeklerinin karşılığını aldılar hem de Sakarya'nın gurur kaynağı oldular.

Osmanlı Saray Mutfağı kategorisinde;

İskender Mehmet KESKİN 'Kuzu Mutancana' ile ALTIN,

Hasan BAYRAM 'Yufkalı Dörüzziyafe Köftesi' ile GÜMÜŞ,

Nebih İREZ 'Ballı Mahmudiye' ile, Beratcan DUYAROĞLU 'Fodula' ile, Umut KARAKAŞ 'Ekşi Erikli Et' ile, Ceyda ASLAN 'Kuzu Ciğer Sarma' ile, Murat BAĞ 'Kuzu Akike' ile, Muharrem Şamil TEKİN 'Kırma Tavuk Kebabı' ile, Atalay KAÇAR 'Piliç Topkapı' ile BRONZ madalya almaya hak kazandılar.

Restaurant Tatlı Tabağı kategorisinde;

Miray KONURALP 'Napolyon Tatlısı' ile BRONZ, Mikail ÇAKTI 'Çikolatalı Mus' ile MERİT madalya almaya hak kazandılar.

Bolu 5. Uluslararası İzzet Baysal Mutfak Günlerinden başarı ile dönen öğrenciler için Yunus Çiloğlu MTAL Müdürü Alim OKTAR tarafından tören düzenlenerek öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Okul Müdürü Alim OKTAR törende yaptığı konuşmasında; böyle uluslararası bir yarışmada başarı sağlayan öğrencilerimi kutluyor, onlara bu çalışmada emek harcayan Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmenlerimiz Sevgi CİCİ Ayşen DURMAZ, Adem BATAK Ve Gönül AYHAN'a da teşekkür ediyorum. Başarıyla dönen öğrencilerimiz hem kendi bölümleri adına hem de diğer bölüm öğrencilerine de örnek oldular.'' dedi.

Yiyecek - İçecek Hizmetleri Alan Şefi Sevgi CİCİ ise azim, çalışma ve özveri ile aşılamayacak hiçbir engelin olmadığını, öğrencilerine güvendiklerini ve öğrencilerinin de bu güveni boşa çıkarmadıklarını belirterek öğrencilerini tebrik etti.

24 Mart 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi