SESOB’un TESK Seçimlerindeki Tercihi.!

17 Eylül’de yapılacak TESK Seçimleri için yoğun kulis çalışmaları başladı.

Türkiye’de tüm Esnaf Odalarının geleceğini belirleyecek yeni genel Başkanlık için yoğun kulis çalışmaları başladı.

Bu anlamda kulis çalışmalarının en önemli ayağı,TESK’ in istişare toplantısı Antalya’ da yapıldı.

Seçimlerde önemli rol üstlenmesi beklenen SESOB’ un da bu anlamda önemi büyük. 17 Eylül’ de yapılacak TESK Büyük kongresi için mevcut Başkan Bendevi Palandöken muhalif kanatlarla toplantılar yapmaya başladı.

SESOB Yönetim Kurulu Üyelerinin de iştirak ettiği toplantıya Türkiye’de Palandöken’e karşı olan herkes davet edildi.

Sakarya SESOB‘dan Yönetim Kurulu Üyesi olan, Kocaali Şoförler Odası Başkanı ve Birlik Başkan Vekili Süleyman Albayrak, Sakarya Mobilyacılar Odası Başkanı ve Birlik Başkan Vekili Muhittin Kılıç, Sakarya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, Minibüsçiler Odası Başkanı Ali Bektaş, Akyazı Kunduracılar ve Tuhafiyeciler odası Başkanı İsmet Öztürk, Geyve Esnaf Odası Başkanı İsmail Bulur, Hendek Esnaf Odası Başkanı Mehmet Yaşar Demirel, Birlik Genel Sekreteri, Oktay Albayrak Katıldılar.

SESOB Başkanı Hasan Alişan’ın katılmadığı TESK istişare toplantısında Bendevi Palandöken delegeleri iknaya çalışarak yeni dönemde yapmayı planladığı çalışmaları anlattı.

17 Eylül Ankara Riksos Otel’ de yapılacak kongrede iki adayın yarışması bekleniyor. Mevcut Başkan Bendevi Palandöken’e muhalif grubun başkan adayı ise İstanbul Esnaf Odaları Birlik Başkanı olan Faik Yılmaz.

Kesin olmamakla beraber, kongrede, SESOB’un yapılacak kongrede İstanbul Esnaf Odası Birlik Başkanı Faik Yılmaz’ı desteklemesi bekleniyor..

01 Eylül 2014 - Dünya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?