Termalde Yangın Tatbikatı

Yapımı devam eden Taraklı Termal Tesislerinde yangın tatbikatı yapıldı.

Taraklı Termal inşaatında çalışan işçilere, yakılan bir ateşe yangın alarmı verildi. Sirenin çalması ile birlikte çalışan personel yangının çıktığı yere gelerek sorumluluk alanı içerindeki görevlerinin başına geçtiler.

Tatbikat yangın söndürme, kurtarma, tahliye ve yaralılara ilk müdahale olmak üzere 4 kısımdan oluştu. Kısımlardaki görevli personeller görev alanlarına giderek üzerlerine düşen görevi yerine getirdiler. İlk olarak yangın söndürme ekipleri yangına müdahale etti. Kurtarma ve tahliye ekipleri ise yangından etkilenen personeli kurtardı. Kurtarılan personele ilk müdahale ekibi de ilk yardım müdahalesinde bulundu. Yaklaşık 80 personelin katıldığı tatbikatta herkes görevlerini tam yaparken gözlemci personel tarafından da tatbikattaki noksanlıklar eksikler not edildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Yangın Önleme ve Eğitim ŞubeMüdür Yardımcılığı görevinden emekli Yangın Güvenlik Uzmanı ve Eğitmeni Kamil Başlı sorumluluğunda gerçekleşen tatbikat sonrası yaptığı açıklamada “Taraklı Termal Tesislerinde 2002 yılında çıkan yangın yönetmeliğinin ve 2012 yılında çıkan 6331 sayılı işçi sağlığı iş güvenliği yasasının emrettiği genel tatbikatı gerçekleştirdik. Tatbikatta yangın söndürme, kurtarma, tahliye ve yaralılara ilk müdahale ekiplerin rol aldığı tatbikat gerçekleştirdik bu tatbikatların yıla bir defa yapılma zorunluluğu var. Yasal yapılma zorunluluğunun dışında birde gerçekten Taraklı Termal Tesislerinde olabilecek bir afete ekiplerimiz ne kadar hazır bunları görebilmek bunları test edebilmek adına bu tatbikat yapılmıştır. Çok başarılı bir tatbikat oldu. Gerçeğine uygun yakın bir şekilde gerçekleştirdi” dedi.

28 Eylül 2014 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?
403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 9405027


Varnish cache server