Hayatı kirletme...!

SAÜ öğrencilerinin çevre etkinliği

Çevreye duyarlılığını artırmak amacıyla SAÜ Eğitim Fakültesi öğrencileri LİBAP kapsamında atık malzeme defilesinin yanı sıra tiyatro ve ağaç dikimi etkinliği ile konferans düzenledi.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler ve Fen Bilgisi Bölümü öğrencileri düzenledikleri etkinliklerle çevre duyarlılığını artırmayı ve doğanın korunması için farkındalık oluşturmayı sürdürüyor.

Sakarya Üniversitesi Lisans Bilimsel Araştırma Programı (LİBAP) kapsamında “Hayatı Kirletme” adlı proje kapsamında atık malzemelerden defile organizasyonu gerçekleştiren öğretmen adayları tiyatro ve ağaç dikimi ile bir de konferans düzenledi.

SAÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Nesrin Akıncı Çötok’un koordinatörü olduğu ve Battal Şahbaz, Büşra Altun, Ezgi Gökgün, Meryem Demir, Tarık Bulut tarafından gerçekleştirilen proje etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu, beğeni topladı.

TİYATRO OYUNU

Hendek ilçesinde bulunan Noksel ile Yeşilvadi ilkokullarında ana sınıfı ve birinci sınıflara yönelik düzenlenen tiyatro oyununda minik öğrencilere kişisel temizlik, çevre temizliği, bez torba kullanılması ve enerji tasarrufu konuları sahnelenen mini tiyatro oyunu ve bir sunumla anlatıldı.

FİDAN DİKİMİ

“Hayatı Kirletme” projesi kapsamında fidan dikimi de Yeşilvadi İlkokulu bahçesinde gerçekleştirildi.

Okul bahçesine dikilen fidanların korunması ile ilgili ayrıca sahnelenen tiyatro oyununda da eğitici mesajlar verildi. Daha sonra öğrenciler Okul Müdürü Ferhat Gülenç ve öğretmen adayları ile birlikte fidan diktiler. Minik öğrenciler fidanları koruyacaklarını dile getirdiler.

KONFERANS

SAÜ LİBAP “Hayatı Kirletme” projesinin kapanışı ise bir konferans ile gerçekleştirildi. TEMA Vakfı İl Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Mahnaz Gümrükçüoğlu öğretmen adaylarına çevre kirliliğinin geldiği nokta, alınabilecek önlemler hakkında bilgiler verdi. TEMA’nın görevlerini ve çalışmalarını da anlatan Gümrükçüoğlu, toprağın korunması gerektiğine vurgu yaparak su fakiri bir ülke olduğumuzu da dile getirdi. Artan nüfusa dikkat çeken Gümrükçüoğlu, “Toprağı korumalıyız. Toprağın geri dönüşümü zor. Asırlar alıyor. Fabrikaları verimsiz arazilere yapmalıyız. Tarım alanlarını korumalıyız.” dedi.

18 Mayıs 2014 - EğitimYorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi