İslam, Başbakan’ın Yanında

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam 733. Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri'ne Başbakan Ahmet Davutoğlu ile katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam, 733. Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri'ne Başbakan Ahmet Davutoğlu ile katıldı.

Törende konuşan Başbakan Davutoğlu:

"Türkiye Cumhuriyeti'nin başkentinden güvenoyu almış olan bir Başbakan olarak Hz. Mevlana'nın huzuruna, Sultan Alâeddin Keykubat'ın huzuruna gittim. Anlamı şuydu, Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti Ankara, Selçuklu'nun payitahtı Konya ile kardeştir ve Konya'dan esinlenmiştir. Dün ve geçen hafta İstanbul'a o kutsal, o mübarek şehre giderek, Eba Eyyüb El Ensari'nin huzuruna çıktım, ondan destur aldım. Ahmed-i Evvel'i misafir eden Eba Eylüb El Ensari'den destur aldım. Şimdi de Söğüt'teyiz ona irfanı veren bu mübarek zata, Ertuğrul Gazi'ye irfanı veren Ahmed-i Sani'nin Hoca Ahmedi Yesevi'nin manevi huzurunda Ertuğrul Gazi'nin mübarek mekanının huzurunda ondan destur almaya geldim. Hoca Ahmed Yesevi'den bu yana gelen o kültürel sürekliliği korumak için Selçuklu'dan Malazgirt'ten beri gelen siyasal sürekliliği korumak için izin almaya, selam vermeye geldik" dedi.

Başbakan’ın Sögüt şenliklerine Sakarya Ak Partililerden de katılanlar oldu.

15 Eylül 2014 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?