Öğrencilerin Bilim Fuarı

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Erenler Kaymakamı Mehmet Mızrak ve Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten ile birlikte önce Mehmet...

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Erenler Kaymakamı Mehmet Mızrak ve Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten ile birlikte önce Mehmet Gölhan Ortaokulu daha sonra ise Yücel Ballık Ortaokulunun düzenledikleri 4006 TUBİTAK Bilim Fuarlarını ziyaret ederek öğrencilerin hazırladıkları bilimsel sunumları kendi ağızlarından dinledi.

Başkan Öztürk Mehmet Gölhan Ortaokulunda 11 danışman öğretmenin destek verdiği ve 78 öğrencisinin katıldığı 38 projesini tek tek gezerek inceledi.

5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlayan bu fuarların önemine değinen başkan Öztürk, bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi, gerçek hayattaki sorunlara çözüm bulunmasında bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin öğrenciler tarafından uygulamalı yaşayarak öğrenilmesi ile amacına ulaştığını belirtti.

15 Mayıs 2014 - Bilim & Teknoloji


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi