Sağlık teşkilatında bir acayip işler

Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Doç.Dr. Hasan Sağlam 2.5 Aydır birlikte çalışmak istediği kişilerin atamasını gerçekleştiremedi. Sebebi, kimine göre...

Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Doç.Dr. Hasan Sağlam 2.5 Aydır birlikte çalışmak istediği kişilerin atamasını gerçekleştiremedi.

Sebebi, kimine göre siyasi oluşum, kimine göre, kurum içerisinde Dr. Hasan Sağlım’ ın başarılı olmasını, çalışmasını istemeyen kişilerin olması.

2.5 – 3 ay olmuş. Ancak hala Kamu Hastanelerine bir atama yapılamamış. Eski Sağlık İl Müdürü Hasan Bektaş ve Toyota Hastanesi Müdürü Ahmet kemiksiz ile sözleşme yapılmış olmasına rağmen Ankara’ da Kurum Başkanlığı bu sözleşmeleri onamadı.

Hala sağlıkta siyasi denge kurulabilmişmiş değil.

Öte yandan bir ilçede milletvekili yakını olan bir hekim, SEAH ile ilgili tasarrufta bulunarak, istediği yönlendirmeyi rahatlıkla yapabilmekte olduğu konuşuluyor.

Öyle ki, ilçeden Üniversiteye bağlı, ve kamu Hastaneleri Genel sekreterliği tarafından yönetilen hastaneye müdahil olduğu söylenen bu vekil yakını sağlık teşkilatında gelinen durumu açık seçik ortaya koyduğu görülüyor.

31 Mayıs 2014 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi