Betül Uruk bilgilendirdi

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Sakarya İl Temsilciliği tarafından panel düzenlendi.

Sakarya Barosu Kadın Hakları Merkezi üyesi Av. Betül Uruk, Türk Mühendis ve Odalar Birliği (TMMOB) Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Sakarya İl Temsilciliği tarafından düzenlenen ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Paneline’ konuşmacı olarak katıldı. Uruk, Panelde ‘Kadın ve Hukuk’ konusunu anlattı.

Panele Av. Betül Uruk’un yanı sıra konuşmacı olarak Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan, Sosyal Hizmetler Uzmanı Şeniz Atan, Şiddet Önleme Merkezi Müdürü Yadigar Ekerbiçer ve Makine Mühendisi Gaye Doğan katıldı.

Kadının hakları

Panelde Medeni Kanun’un kabulü ile sosyal hayatımızdaki değişikliklerden bahseden Av. Betül Uruk, “Yasal mal rejimimiz olan edinilmiş mallara katılma rejimi hakkında katılımcılara bilgiler verip iş hayatındaki kadının güncel sorunlarını konuştuk. İş Kanunu’nun cinsiyet temeline dayanan ayrımcılığı yasaklaması ile cinsiyet farklılıklardan kaynaklanan özel koruma gerektiren alanları anlatarak katılımcılara bilgiler verdik. Ayrıca şiddet ve şiddete karşı ilk başvuru yolları gibi konularda da katılımcılara bilgiler verdiğimiz oldukça verimli bir panel oldu” şeklinde konuştu.

12 Mart 2019 - GündemYorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi