“Hiç mi ayet okumadın, duymadın?”

Eğitim camiasında son günlerde yaşanan gündeme ilişkin Bilim Uzmanı Karasu Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Osman Aydın’da bir açıklamada bulundu.

Sosyal medya hesabı Facebook’dan “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” paylaşımında bulunan Karasu Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Osman Aydın önemli konulara temas etti.

İşte o açıklama:Bir haftadır izliyorum ne zaman duracak bu haksız saldırılar diye bekliyorum. Ancak bırakın durmayı ateşe benzin dökercesine muhatabı olan olmayan herkes yazıyor çiziyor, ağza alınmayacak yorumlar yapıyor.El insaf kardeşim, "Mümin erkeklere ve mümin kadınlara yapmadıkları bir şeyden dolayı eziyet edenler de bir iftira ve açık bir günah yüklenmişlerdir." ayetini hiç mi okumadın, hiç mi duymadın."28 Şubat hortladı" diye feryat edenleri o yıllarından hatırlatmalar yapmak istiyorum.Türk Milletini bölmek ayrıştırmak isteyen dış ve iç mihraklar "Başörtüsü Yasağı" adı altında insanlara zulmediyor " Peruk takan" meslektaşlarımıza bile cezalar yağdırıyor . Milli Eğitim Müdürlüklerinin kapısında "Başörtüsü ile girilmez" yazıları büyük puntolarla yazılmış durumdaydı. Diyeceksiniz ki o yıllarda Üniversite öğrencisiydin bu kadar ayrıntıyı nereden biliyorsun? O yıllarda Ülkü Ocakları Karabük İl Başkanlığı görevini yürütmekteydim. Olayların tam ortasındaydık yani. Başörtüsü yasağına karşı ilk mitinglerde Ülkü Ocakları vardı sonradan geri çekildik, bu geri çekilmenin sebebi ; mitingleri "İnanç Özgürlüğünden çıkarıp siyasi emellere alet etmeye doğru yönlendirmesidir. BAŞÖRTÜSÜ SİYASİ BİR SİMGE DEĞİL İNANÇ GEREĞİ ÖRTÜNMEDİR. Kimse Başörtülü veya değil diye ayrıştırılamaz.19 yıldır Sakarya da Eğitimci olarak görev yapıyorum. Bu süreç içinde Okul Müdürlüğü, öğretmenlik görevimizin yanı sıra 26. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Milletvekili adaylığı, Türkav Sakarya Şube başkanlığı görevinde bulunduk. Saldırı ile iftira ile kimse birşey elde edemez. Örnekleri saymakla bitmez.Gelelim SAKARYA da bir haftadır kopan kıyamete;Bir konferans düzenlenmiş ve konuşmacı olan kişi amacını aşan cümleler sarf etmiş. Bu cümleler üzerinden bir anneyi, bir eşi, 28 Şubat mağduru bir eğitimciyi daha da ötesi Sakarya İl Milli Eğitim Müdürünü hedef tahtasına koymak; Kime ne fayda sağlayacak? Sakarya'yı Türkiye' de eğitimde ilk 3 e mi çıkaracak?Kurumsal yapıyı zafiyete düşürmek ne öğrenciye, ne öğretmene, ne idareciye nede kamuya bir fayda sağlamaz. Aksine gücümüzü zayıflatır. 16 ilçe 1 milyonu aşkın nüfus olan bir şehirden bahsediyoruz. İsteklerimiz yerine getirilmiyor diye saldırmak, karalamak, iftira atmak Sakarya' ya ve size çok şeyler kaybettirir. İnandırıcılığınızı yitirirsiniz.Selam ve saygılarımla.

13 Mart 2019 - EğitimYorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi