TKYD ve The Boston Consulting Group Türkiye İş Birliğine İmza Attı

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) ve Boston Consulting Group Türkiye, Kurumsal Yönetimde Güçlerini Birleştiriyor

TKYD ve BCG Türkiye, Kurumsal Yönetimin Yaygınlaştırılması İçin İş Birliği Yapacak

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), kurumsal yönetim ilkelerinin yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi amacıyla dünyanın önde gelen yönetim danışmanlık şirketlerinden The Boston Consulting Group Türkiye (BCG Türkiye) ile yeni bir iş birliğine imza attı. Bu iş birliği, kurumsal yönetimdeki en iyi uygulamaların hayata geçirilmesini hedefliyor.

Türkiye Kurumsal Yönetim Pusulası Çalışması TKYD ve BCG Türkiye İş Birliğinde Yürütülecek

Günümüz dünyasında, belirsizlik ve risklerle başa çıkmak için etkili bir kurumsal yönetim yaklaşımının gerekliliği giderek artıyor. TKYD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tamer Saka, şirketlerin kurumsal yönetim kapasitelerini artırmanın, yönetim süreçlerini çağın gereksinimlerine uygun hale getirmenin ve finansmana erişimi kolaylaştırmanın yanı sıra kamuoyunu bilgilendirmenin önemini vurguluyor.

"Türkiye'nin kalkınması için bu yönde faaliyet gösteren bütün kurumlarımızın sağlam temellere oturması, 'başarılı bir kurumsal yönetim yapısı' oluşturabilmelerinden geçiyor. TKYD olarak, kurumsal yönetimin; karar alma mekanizmalarında, yönetim kurulu toplantılarında ve kurumların tüm kademelerinde sağlıklı bir biçimde uygulanmasını kapsayan davranışsal yönetim alanında henüz kat etmemiz gereken uzun bir yolumuz olduğuna inanıyoruz."

Önümüzdeki dönemlerdeki Türkiye Kurumsal Yönetim Pusulası çalışması, BCG Türkiye iş birliği içerisinde yürütülecek. İş birliği, kurumsal yönetim ilkelerinin Türkiye'de daha da yaygınlaştırılmasını amaçlıyor.

Kurumsal Yönetim ve Kurumsal Dönüşüm Değer Yaratıyor

BCG Türkiye Ülke Müdürü ve Yönetici Ortağı Gözde Yalazi Özbek, TKYD'nin önemli bir kurum olduğunu ve bu iş birliğinin kendilerini mutlu ettiğini belirtiyor. Kurumsal dönüşümün, iş dünyasına ve topluma değer katmanın bir yolunu temsil ettiğini vurguluyor ve ekliyor:

"Özellikle gelişmekte olan ülkelerde kurumsal yönetim ilkelerine uygun bir şekilde yönetilen şirketler, daha fazla değer yaratıyor ve toplumsal refahı ileri taşıyor. Türkiye'de kurumsallaşma yolunda ilerleyen önemli sayıda kuruluş var. TKYD ile hazırlayacağımız raporda, bu kurumların genel bir röntgenini çekerek mevcut durumu ortaya koymak ve kurumsallaşma yolunda neler yapılabileceğine dair yön göstermek istiyoruz. Bunun en kritik bölümü olan 'Yönetim Kurulları Etkinliği'ni de detaylı biçimde ele alacağız."

TKYD ve BCG Türkiye iş birliği, kurumsal yönetimde önemli bir adım olarak dikkat çekiyor ve Türkiye'nin kurumsal yönetim alanındaki gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor.

16 Eki 2023 - 10:18 Sakarya/ Adapazari- Ekonomigöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler NetGaste editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı NetGaste değil haberi geçen ajanstır.