1500 yıllık tarihi sarnıçta göz kamaştıran sergi

Farklı tarzların ve disiplinlerin bir araya getirildiği batik çini heykel resim seramik minyatür tezhip ve karışık teknik eserlerin yer aldığı göz kamaştıran sergi İstanbul Antik Hotelin 1500 yıllık geç Roma- erken Bizans dönemine ait tarihi doku korunarak günümüze ulaştırılan Antik Cisterna sergi salonunda yapıldı.

mask

Aralarında Sakarya’dan ressamların da yer aldığı Türkiye’nin farklı şehirlerinden sanatçıların birbirinden ilginç eserlerinin sanatseverlerle buluştuğu serginin küratörlüğünü Sanat Danışmanı Murat Küçükkayalı üstlendi.

6/14
mask

Her kesimden küçük büyük çok sayıda sanatseverin beğeniyle takip ettiği sergiler hakkında bilgi veren Küratör Murat Küçükkayalı büyük emeklerle hazırlanan ve tarihi bir atmosferde sunulan sergilere Sakarya basınının ilgi göstermesinden ayrıca büyük memnuniyet duyduklarını belirterek sanata ve sanatçıya verilen değerlerin fazlalığının ülkelerin kalkınmışlığıyla doğru orantılı olduğunu ifade etti.

13/14
mask

Tarihi bir mekanda büyük beğeni toplayan Disiplinler Arası Buluşma adlı karma sergiye Türkiyenin farklı şehirlerinden katılan sanatçılar Güven Araz Berna Atlıhan Yasemin Ataker Ayşen Bayer Ayşegül Çelik Hazal Çınar Zeren Turgay Demir Nilgün Çiğdem Fidan K. Muzaffer Gençer Gül Durmayaz Güdücü Naz Işıksoy  Merve Kalsın Funda Camelmas Mepa Aysun Meriç Semra Nak Şefik Kemal Şimşek Yonca Tabakoğlu Serap Bostancı Tuluk eserleriyle katkı sundular.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.