• BIST 103.408
 • Altın 229,936
 • Dolar 5,4731
 • Euro 6,2133
 • Sakarya 7 °C
 • Kocaeli 6 °C

Esas tehlike ve acil milli ittifak zarureti!

Osman Karagüzel
 
                     İslam Alemi büyük sıkıntılar içinde. Tarihinin en karanlık ve en zor günlerini yaşıyor. Büyük bir emperyalist ve siyonist kuşatma ve işgali ile karşı karşıya. 
              Türkiye'miz de aynı tehdit, tehlike ve sorunlar sarmalı içinde. Aynı daire de,  aynı ateş çemberinde, aynı dış ve iç hain  pıroje dahilinde. Tarihi bir dönüm noktasında, ''sırat'' üzerinde ve ''bıçak'' sırtındayız.
            Büyük şeytan ABD'nin Afganistan'ı, ardından Irak'ı işgali ve bölmesiyle, bu büyük tehdit sınırımıza gelmiş, Suriye'yi de karıştırıp bölmeleriyle iki cepheden kapımıza dayanmıştır. BOP bütün hızıyla işlemiş, İzrail tam güvenli hale getirilmiş,Irak ve Suriye de kazanan, hep kazanan sadece ve sadece global kapitalist güç ile tetikçisi İzrail olmuştur.Hiç şüphesiz Afganistan,Mısır, Libya, Filistin ve diğerlerinde de. Kaybedenin  ise,bütün bir İslam Alemi ve Türkiye'nin olduğu aşikardır.
            Evet. Türkiye'miz aynı hain pırojenin içinde,baştan beri nihai hedefindedir.
            On yıllardan beri, dışardan ve içerden üst üste gelen ve halen devam eden hatalı uygulamalarla, dış destekli  içerdeki malum çevreler tarafından'' eyalet ve özerklik'' gibi, parçalanmaya matuf ifadeler açıkça ve  pervasızca seslendirilir hale gelmiş, Irak ve Suriye de yaptıkları kirli dış ittifakları, ülkemize karşı da yaparak,  büyük bir tehdit ile karşı karşıya bırakılmış bulunmaktayız.
           Evet.Ülkemizin en büyük sorunu, en büyük tehlike ve tehdidi; ırkçı,faşist,mark-  sist dış destekli  bölücü terör ve siyasi uzantılarıdır. Diğer sorunlar mevzidir ve ülkenin bütünlüğüne yönelik değildir. Hepsi polisiye ve adil yargısal tedbirlerle halledilebilecek, bu meseleye göre küçük ölçekli sorunlardır.
            Anadolumuzun o tarafındaki kardeşlerimiz, tarihin en büyük talihsizliği ile çarpık ve zıt bir temsiliyete mazhar olmuş, tamamen kendine yabancı bir zihniyete mahkum edilmiş, kendinden olmayanlar tarafından esir alınmıştır.
           Arkasına şer dış odakları almış içerdeki bu hain çevreler,büyük mevziler kazanmış, oradaki kardeşlerimize iade edilen en tabii hakları bile istismar ederek, mevzilerine yeni mevziler sağlamış, her türlü ayrılıkçılığa gidecek önerileri açıkça zikredecek ve dayatacak pervasızlığı sergiler duruma gelmişlerdir
          Partilerimiz bu vahim tehdit ve tehlike karşısında birlikte mücadele etmek yerine, şer şebekesi üzerinden birbirini suçlayarak, şebekeyle değil, şebekeyi gerekçe kılarak birbirleri ile uğraşmakta, dahili ve harici bu şer odaklarının ekmeğine yağ sürmekte, partiler birbirleriyle uğraşırken, onlar daha da güçlenmekte, rakipsiz kalmakta, mevzi üstüne mevzi kazanmakta, yol üstüne yol almaktadırlar.
        Vahim boyutlara ulaşmış dış destekli bu tehlike karşısında, öncelikle iktidar ve muhalefet partileri acilen  bir araya gelmeli, bu tehdit ile mücadele ve mukavemet  edecek milli ittifakı ve gücü oluşturmalı, kendi hesaplarını bir tarafa bırakıp, bacayı sarmış yangını, içeriye girmeden söndürmenin birlikteliğini gerçekleştirmelidirler.
         Tarihi bir vazife ve sorumluluk ile tüm partilerimiz karşı karşıyadır.
         Sadece partilerimiz değil, tüm STK'lar, basın, kurum ve kuruluşlar,vatanını ve milletini seven herkes, 76 milyon bu sorumluluğa, bu çağrıya dahildir ve hepimiz dahil olmak mecburiyetindeyiz.
          Bir takım başka meselelerle, esas tehdit ve tehlikeyi gizleyen, karartan, kamufle eden gündemlerle vakit kaybetmeden bu soruna topyekün el atmalı, hep beraber taşın altına elimizi koymalı, beraber taşı kaldırmalıyız.
          60 Parçaya bölündüğümüz 1.Dünya Savaşından 100 yıl sonra, yeni bir senaryo ile karşı karşıyayız. Sınırlar yeniden çizilmekte ve yeni emperyalist maşa devletçikler oluşturulmaktadır. Kolay yutulabilr küçüklükte ve birbirleriyle sürekli kapıştırılacak sorun, niza ve düşmanlık tohumları aralarına ekilerek.
         Global canavarlar yeni işgal ve sömürü yolu olarak, bir tek asker zayi etmeden ve tek kuruş harcamadan hedeflerine varacak yol olarak, Müslümanları kendi içinde birbirine kırdırma ve tüketme, bitirme yöntemini seçtiler.
         Afganistan, Pakistan, Irak, Yemen, Suriye, Mısır, Libya ve daha birçok yerde bunu uygulamakta, ırkçılık, mezhepçilk, particilik, cemaatçilik ve benzeri suni cahiliye ayrılıklarını kullanarak hedeflerine varmaktadırlar.
        İç ve dış bu hain odaklara, Anadolu'muzun o tarafındaki kardeşlerimize musallat olmuş maşalarına karşı mücadele ve mukavemet yolu, tüm partilerimizin bir araya gelmesinden,bütün bir  Anadolu insanının ve 76 milyonun ittifakından geçmektedir.
       Şahsi ve parti hesaplarını, iktidar ve muhalefet hesaplarını arkaya atarak.
       Acil çağrımız, ivedi talebimiz budur.Bacayı sarmış yangın, içeriye girmeden ve daha fazla geç kalmadan!!!
       Malum ayrılıkçı ve bölücü iç odaklara da şunu deriz ki; pilanlarınız, kirli ittifaklarınız, emperyalist ve siyonistlerle birlikte yaptığınız hesaplar, size de zerre fayda sağlamayacak, ömür boyu maşa olmaktan kurtulamayacaksınız.
       Küresel eşkiyalarla ittifak yapıp iş tutanların akıbetleri herkese ders olmalıdır!!!
       Afganistan, Irak, Suriye, Filistin ve Libya'nın vahim durumu, ders alınması için yeterli değil midir? Sadece, 40 yıla yakın onlara hizmet eden Mübarek'in durumu, bir zamanlar İran şahının durumu, Batı ile ittifak yaparak iktidar olanlara ve kirli hesap peşinde koşanlara, ikaz olarak yeterli değil midir? Bu gaflet ne kadar daha sürecek!? 
                                                                                                                         
Bu yazı toplam 716 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Net Gaste | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0264) 278 54 50 | Faks : (0264) 278 54 50 | Haber Scripti: CM Bilişim