• BIST 93.173
  • Altın 225,982
  • Dolar 5,4398
  • Euro 6,1969
  • Sakarya 1 °C
  • Kocaeli 0 °C

Ekonominin Saf Çocuğu HSBC ve ROTHCHİLD

Akın Aksakal


19 yy da Londra,Münih,Viyana gibi döneminde ticaretin merkezi olan şehirlerde Bankerlik yapan  bir şirket(Aile) neden dünyanın öbür ucu Honkong da  Banka kurma ihtiyacı duyar?
    Hükümetlere yüksek faizle borç vermenin karlı bir iş olduğunu,Waterlo savaşını dahi finanse edecek kadar siyasi cesarete sahip olmak ,Ülkelerin Merkez Bankalarına ortak olma fikri acaba  şimdiki İMF, Avrupa Birliği,Dünya Bankası gibi kurumlar ile bağdaştırınca 
 Gözümüz mü kör jetonumuz mu köşeli insan sormadan kendine edemiyor!
Şeytana pabucunu ters giydirenlerin de bir amacı olmalıydı vardı elbette !
Avrupa'da birçok hükümeti borçla haraca bağlayan Rothschild Hanedanlığı Afyon Savaşları sayesinde Uzakdoğu ile tanıştı. Bu dönemde Çin'de afyon ticareti yapan İngiliz tüccarlar Çin İmparatorluğu ile ters düşmelerinin ardından İngiliz Kraliyetinin desteğini almak için Rothschild'lere başvurmuşlardı. Waterlo savaşı ile kazandığı büyük sermaye ve itibar ile Baron ünvanını alan senatoda söz sahibi olan Rothschildler'in İngiliz Kraliyetini ikna etmeleri zor olmamış olsa gerek !
    Afyon Savaşı'nın sonunda Çin'in mağlubiyeti ile bitmesinin ardından Rothschild ailesi, İngiliz hakimiyetine geçen Hong Kong'un kontrolünü de İngiltere ye yaptığı yardımlarının karşılığı olarak aldı. 
    Neticede kurdukları HSBC (Hong Kong Shangai Bank Corporation) sadece Rothschild'lerin para baronluğunun dünya üzerinde tescillenmesini sağlamamış aynı zamanda afyon ticareti de Rothschild'lerin tekeline geçmiştir.Almanya'da sanayi devrimi sonrası Siemens, AEG, Bosch gibi birçok şirketin kuruluşunu finanse ettiler. Ayrıca bir yandan da Amerika kıtasına geçerek altın uğruna yerli katliamlarında önemli rol oynamıştır. Amerika kıtasının yeraltı zenginliklerini keşfeden Rothschildler ilgilerini altın ve diğer madenlere kanalize ettiler.
    Evet sayın okurlar Hollanda merkezli İngiliz sermayeli düne kadar  Cem BOYNER gibi demokratik görünen yardımsever! iş adamının advantage kredi kartını sattığı  banka nerden ! nereye 
,Hayatta hiçbirşey göründüğü gibi değil! değilmi?
    Osmanlı topraklarının çözülmeye başlamasıyla birlikte Rothschildler iki koldan Ortadoğu'ya sızmaya başladılar. Bir kolunu Irak'ın oluşturduğu sızmanın en önemli nedeni Mezopotamya'daki zengin petrol kaynakları oluşturuyordu. BP ve Royal Dutch Shell ile Irak pazarına girdiler. Diğer sızma ise bölgenin güneyinde Siyonizmi siyasal ağırlık merkezi haline getirerek gerçekleştirdikleridir. Filistin topraklarının Osmanlı'dan ayrılmasıyla harekete geçen Lord Rothschild İngiliz hükümetine baskı uygulayarak Deklarasyonu'nu yayınlattı. Ayrıca diğer taraftan da Filistin topraklarının satın alınması için 2 milyon Sterlinlik bir fon oluşturdu. Böylece Filistin topraklarının en verimli yerleri Yahudilerin eline geçmiş oldu.
    Kıssadan hisse açılımını dahi çoğumuzun bilmediği mahallenin(Ekonomi)saf çocuğu   HSBC Siyonizm'in Finansörlüğünü yaptı ve yapmaya devam ediyor.
    BP,SHELL demişken ;Bizim şu borazanı sadece Türkiye ve Türkiye cumhuriyetlerinde öten  CELLci amca nın  çok cüzzi yatırım ile Irak savaşı sırasında  kurduğu geliştirip her ne hikmetse birden büyüttüğü General Energy yi Rotchilds lere yakın zamanda  neden niye sattığını ve İDO,İGDAŞ a talip olacak kadar fitursuz cesaretleri nerden aldıklarını yazmakta fayda var
    Biz Filistine gözyaşı dökerken dünya gerçeklerinde kendimizi soyutlayarak çözüm üretemeyeceğimizi artık bilmeliyiz,
    ''Güç Kimde ise Akıl onda''
Saygılarım ile

Bu yazı toplam 3281 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Net Gaste | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0264) 278 54 50 | Faks : (0264) 278 54 50 | Haber Scripti: CM Bilişim