• BIST 98.614
  • Altın 234,450
  • Dolar 5,5086
  • Euro 6,2288
  • Sakarya 14 °C
  • Kocaeli 12 °C

AİHM, AB VE 92 MİLYONLUK CEZA

Osman Karagüzel

     AİHM;  Soma faciası ile üzeri örtülen çok vahim bir karara imza attı. Faciadan epey önce karar çıkmasına rağmen, nedense basınımızda pek yer almadı. Korkarım ki, maksatlı olarak saklandı ve pek gündem olmadı. Belki de AB sevdası zedelenmesin diye.

                 Dile kolay, tam 92 milyon Avro. Yani, yaklaşık 270 milyon Lira. Eski para ile 270 tirilyon ediyor.

                AİHM bu kararla, iyi niyetli ve hukuki davranmadığını bir kez daha ortaya koydu. Baştan beri böyle yaptı ve yapmaya da devam ediyor.

                Hep ‘’ön yargılı ve İslam-Müslüman karşıtı’’ bir tavır sergiledi.Hem AB, hem de O’nun ‘’ yargı silahı!!!’’ AİHM.

                Çoğu zaman, 28 Şubat darbe zihniyeti ile paralellik arzetti. Kararlarında darbecilere destek çıktı. Başörtüsü konusunda aleyhte kararlar verdi. Hıristiyan ve ateist bakışa yakın durdu.

                Bu ülkenin ‘’Müslüman’’ olduğunu hep görmezden geldi. Müslüman markayı, etki ve gücü hep azaltmaya ve zayıflatmaya çalıştı. Laik seküler hayat tarzını ve hukukunu destekledi.

                Türkiye’yi inancından, kültüründen, kültür coğrafyasından, tarihinden ve fıtratından koparacak her türlü dayatmayı yaptı ve yapmaya da devam ediyor.

                Yanılmıyorsam Erdal İnönü zamanında,  bayrağımızın  değişmesini bile istediler. ‘’Hilal’’ olmaz dediler. Her vesile ile AB’ne girmede en büyük engelin ‘’Müslüman oluşumuzu,’’ ya doğrudan ya da zaman zaman dolaylı söylediler. Ama hep söylediler.

                Kopenhag kıriterleri diye, kendi dünya görüşlerini, kendi menfaatlerini, inanç, kültür ve kanunlarını dayattılar. Kendi medeniyet değer ve normlarını, ülkemiz üzerindeki hesap ve emellerini, hukuk diye bize empoze ettiler.

               Şimdi de Kıbrıs konusunda;  olmayan, tanımadığımız, mütecaviz Kıbrıslı Rumların, Kıbrıs’ın tamamını temsil ediyorcasına, Kıbrıs Cumhuriyeti adına tazminat talep ediyor, ceza veriyorlar. Hem de 92 milyon Avro.

               Yani, Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti topraklarının parasını istiyorlar. Toprakların, bizim olan arazilerin bedelini istiyorlar. Yetmez, Kıbrıs’ın tamamı ‘’Kıbrıs Rum Cumhuriyetidir’’, ‘’tanıyın’’ diyorlar. Bizi orada azınlık, tebaa durumuna düşürmek, Barış Harekatı ve o tarihten beri geçen 40 yıllık kazanımları, emekleri, kan ve can vererek elde ettiklerimizi unutun, silin diyorlar.Yüzyıllarca bizim olan ADA’yı tümüyle yutmak istiyorlar.

              1974 Yılında, Niko Samson ve Makaryos önderliğinde, Müslüman Kıbrıs Türk halkına başlattıkları etnik temizlik ve katliam üzerine, uluslararası  antlaşmalardan doğan ‘’GARANTÖR DEVLET’’ hakkımızı kullanarak ve barbarlıklarını durdurmak üzere Kıbrıs’ a harekat yapmak zorunda kaldığımızı unuttular. Unutmadı, biliyorlar. Ama, işlerine gelmiyor. Hiçbir hakları olmadığı halde ve hiçbir haklı gerekçe olmadan, Karabağ’ı işgal edenlere bir şey demiyor, tazminat ve ceza vermiyorlar.

              Çünkü, her iki yerde de yanında oldukları kesim Hıristiyan. Yani, dindaşları Rum ve Ermeniler var. Onları kendilerine yakın buluyor, ‘’HAÇLI’’ zihniyeti ile hareket ediyorlar.

              Son olayla bir kez daha, binbir kez daha anlaşılmıştır ki, AB ve AİHM’den bize yar olmaz.

              ‘’ Ayıdan dost, domuzdan post olmaz.’’(ATASÖZÜ)

              ‘’Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Zira onlar birbirinin dostudurlar (birbirinin tarafını tutarlar). İçinizden onları dost tutanlar, onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna yol göstermez. (Diyanet Vakfı, İslam Ansiklopedisi Kur’an Meali, Maide Suresi 51.Ayet)’’

              Allah 14 asır önce bunu haber verdi ve İLAHİ ÇAĞRI hiç yanılmadı. Çünkü O, yanılmaz, eskimez, sönmez  hep ‘’YENİDİR.’’

              Üstelik bizi AB’ye zaten almıyorlar. 60 Küsür yıldır kapıda bekletiyorlar. Hep taviz istiyor, alıyor, alıyor, yine alıyor ama içeri almıyorlar.

              Çünkü Müslümanız. Elhamdulillah.

              Artık bu karardan sonra  yapılacak tek bir iş kaldı. O da; AB ve AİHM’ne son vermek. Alın atınızı, verin tımarımızı demek. Bu imkansız ve çirkin rüyaya son vermek.  Eşyanın tabiatına, fıtrata  ve İSLAM’A aykırı bu EVLİLİĞE SON VERMEK. Kendimize dönmek. Kendi birliğimizi,  kendi TÜRKİYE İNSAN HAKLARI(Kul hakları) MAHKEMEMİZİ kurmak.

              Bunun için, içerde 77 milyon bir, yekvücut olmamız gerek. İktidar ve tüm muhalefet partileri, tüm STÖ’ler, herkesle bir araya gelip, ayrılığı ortadan kaldırmalıyız. Şunu demeliyiz:

              ‘’Biz birbirimizi yedikçe, ayrılığa düştükçe, zayıf düşüyor, onların ekmeğine yağ sürüyoruz. Bizim ayrılığımız, onları gücü oluyor. Bizi sömürüyor, eziyorlar. Gelin birlik olalım. Hepimizin haklarını teminat altına alacak  kendi anayasa ve yasamızı yapalım. İnsana yararlı ne varsa o kanunlarımızda, eğitimimizde, düzenimizde olsun. Yeter artık, bu esaret bitsin.’’

              Önce iç birliğimizi, sonra da dış birliğimizi oluşturmalıyız. Tabi bunu asla istemezler.

              Baksanıza; Abbas ile Hamas anlaştı diye Siyonist  izrail idaresi kuduruyor. Anlaşmayın, birleşmeyin, kavga edin diyor. Edin ki; sizi kolay yutayım diyor. Parçalanın, binbir parça olun diyorlar. İran ile anlaşmayın, hiçbir İslam ülkesi ile bir araya gelmeyin diyorlar. İki Türk devleti olarak bile bir araya gelmemize tahammül edemiyorlar.

              Daha dün Karabağ’ı işgal edip, katliam ve soykırım yapanlara tek kelime etmiyor, 1915’ i soruyor, gündem yapıyorlar. Kendi vahşi soykırımlarını hiç konuşmuyor, konuşturtmuyorlar. Balkan ve Kafkas Müslüman soykırım ve tehcirlerinden söz eden yok.

         Yeter artık, bu rezalet bitsin. Olmazın, olmayacağın,  asla olamayacağın peşini bırakalım.

Bu yazı toplam 2566 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Net Gaste | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0264) 278 54 50 | Faks : (0264) 278 54 50 | Haber Scripti: CM Bilişim