Sakarya’daki Trabzonlular bu şenliği bekliyor

Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen geleneksel yayla şenliği 16 Eylül pazar günü yapılacak.

Her yıl geleneksel olarak yapılan Trabzonlular yayla şenliği bu yıl da yine Serdivan Esentepe’de gerçekleşecek.

Esentepe Kırcaali yaylasında Temel ve Dursun'un sunumuyla başlayacak olan yayla şenliğine sanatçı olarak Cimilli İbo, Kont Adnan, Meryem Akyüz, Oflu Kadir, Ali Akkurt ve İlkay Cinemre türkü ve fıkraları ile sevenlerini coşturacak.

Kemençeciler Ahmet Atmaca ve Onur Özcan ile piyanist Ömer Aksu ise sanatçılara eşlik ederek yayla şenliğine renk katacak.

Sakarya Trabzonlular Kültür ver Dayanışma Derneği başkan vekili Prof. Dr. Fehmi Çelebi yayla şenliği ile ilgili bütün hazırlıkların tamamlandığını belirterek şunları söyledi: “Dernek başkanımız sayın Dr. Zeynep Öz’ün yurt dışında olması nedeniyle katılamayacağı yayla şenliğimizi 16 Eylül Pazar günü yapacağız. Sabah saat 10.00’da başlayacak olan yayla şenliğini bu sene daha zengin bir sanatçı kadrosu ile gerçekleştireceğiz. Pazar günkü yayla şenliğine bütün Sakarya’yı özellikle aileleri ile birlikte davet ediyoruz”.