Sakarya gurur duy bu çocuklarla

Özel Doğu Marmara Sağlık Lisesi ‘Sigarayı bıraktırma timi’ ni kurdu ve tüm eğitim camiasına örnek bir çalışma başlattı.

Çoğu emsalleri haytalık peşinde… Kimi araba, kimi motosiklet meraklısı, kimi spora kimi yüzmeye, kimi ise şans oyunlarına meraklı. Bin bir türlü gençlik var.

Oysa kimi okullarda aynı yaşıtta olan arkadaşları, tuvalet köşelerinde, merdiven altlarında sigara içerek gencecik ciğerlerini yok ettiği biliniyor.

Emsalleri sigara içerken

İnternetin yaygınlaştığı, sosyal medya tutkunu olan gençlerin köreldiğini, gelecek ümit vaat etmediğini düşünenlerin olduğu bu zamanda Sakarya İli Serdivan İlçesi Doğu Marmara Sağlık Meslek Lisesi’nden bir grup öğrenci tabuları yıkacak bir çalışmaya imza atıyor.

Sakarya gurur duy bu çocuklarla

İşte, tüm tabuları yıkacak çalışmaya imza atan gönüllü ‘Sigarayı bıraktırma timi’  işbaşında.  Lise çağında tütün kullanımının oldukça artığı son yıllarda, gençlerin sağlıklarını tehlikeye atmak pahasına bu kötü davranışlarından kurtulmalarına yardımcı olmak adına okulun 11/D sınıfı öğrencileri bir projeye imza atılar.

Gönüllü öğrenciler ve danışman öğretmenlerde oluşan ekip, okulda bulunan tüm öğrencilerle birebir görüşerek sigaranın zararlarını anlatıyor.

Konuyla ilgili öğrenciler, ders zili ile teneffüslerde okul bahçesine yayılarak arkadaşlarını tek tek bilgilendirmek suretiyle yoğun çaba sarf ediyorlar.

 

Manşetler