'Malum-Sen'e çok ağır eleştiriler

Türk Büro-Sen Sakarya Şube Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Sakarya İl Temsilcisi Rahim Varol, 'malum-sen' diye adlandırdığı sendikacılara çok ağır eleştirilerde bulundu.

Sakarya’da sivri çıkışları ile bilinen Türk Büro Sen Sakarya Şube Başkanı ve Türkiye Kamu Sen Sakarya il temsilcisi Rahim Varol kamudaki haksız uygulama ve tutumlara olan tepkisini sürdürmeye devam ediyor.

Malum sen diye adlandırdığı sendikacılara ağır eleştiride bulunan Başkan Varol adeta ateş püskürdü.

BU YETKİYİ NEREDEN ALIYORSUNUZ SİZ KİMSİNİZ?

Kamu kurumlarına yeni alınan memurlara giderek sizi işe biz aldırdık sizlerin referansı biziz, bizim sendikaya üye olun diye söylemlerde bulunulduğu duyumlarını almaktayız. Daha öncede aynı şekilde şehit yakınları bizim sayemizde iş başı yaptınız diye söylemlerin olduğu duyumu gelmişti. Ayrıca 4-c li arkadaşlarında işini biz hallettik sözleri söylenmeye başladı.Siz bu güne kadar hangi memurun hakkını masada alabildiniz. Attığınız imzaya bile sahip çıkamadınız.

BU SÖYLEMLERE Kİ CEVAP VERECEK?

Ben malum sen lilere. Bu yaptığınızın aynısını kişiliğini koltuktan alanlar, karakteri bozuk olanlar ancak bu söylemler ile üye yapmaya çalışırlar.

Birde kurumlarda müdürlere kafa tuttuklarını dahi utanmadan söylerler. Müdürlerden üye yapmalarını isterler.

Utanmadan birde partiye sizi şikâyet edeceğiz diye söylemden bulunuyorlar.

Hiçbir siyasi ve bürokrat memura nereye üye olması gerektiğini işret edemez. Bu suçtur.

Siz kimsiniz de yeni işe alınan memurlara sizin referansınız biziz diyebiliyorsunuz. Kamu kurumları babanızın bakkal dükkânımı?

Siz kimden böyle bir yetki aldınız? Sizde hiç mi utanma yok. Adam gibi sendikacılık ne zaman yapacaksınız . Bu yaptığınız mobing e giriyor tehdide giriyor. TCK 118 Maddesi açık.

Şehit yakınlarına da aynı sözleri sarf eden bu karakter yoksunları siz diyet mi ödediniz de böyle konuşuyorsunuz .Vatan için yakınını kaybedene bu sözleri söylemek hangi insanlıkta var.

Ayrıca 4-C liler dua etsin devlette işe girdiler sözünü unutanlara hatırlatırım siz sendikaya üye bile olamıyorsunuz sizinle ilgilenemeyiz sözünü hatırlatırım tekel işçilerinin eylemine malum sendika bizi 4-c ilgilendirmiyor sözünü hatırlatırım.

Memuru masada %4+% 3.5 lara nasıl teslim ettiğinizi hatırlatırım.

Beceriksizliklerini kurum müdürlerine yansıtarak Ankaralara kadar şikayetlerinizi hatırlatırım.

Yakın çevrenizdeki akraba bağı olanları sendikayı kullanarak bir yerlerde koltuk sahibi yapmaya uğraş verdiğinizi hatırlatırım.

Liyakat sahibi üyenizin altındaki koltuğu bir yönetim kurulu üyenizin nasıl aldığını ve kendisinin nasıl oturduğunu hatırlatırım.