Bol tatilli bir 2018 geliyor

2018 yılının ilk gününden itibaren tatil planları yapılmaya başlandı. 2018 Yılında, memurlar yılın 3'te 1'ini tatil yaparak geçirecekler. 9 Günlük tek tatil de var. Toplamda ise 116 günlük tatil sizleri bekliyor.

2018'in ilk tatili, bir günlük yılbaşı tatili ile başlamış oldu. 1 Ocak 2018 Pazartesi gününe denk gelen yılbaşı, hafta sonu ile birleştirildiğinde çalışanlar 3 gün tatil ile yeni yıla girmiş oldular.

23 Nisan 2018 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da Pazartesi gününe denk geliyor. Hafta sonu eklendiğinde ise yine yapılacak tatil süresi 3 gün oluyor.

Salı gününe denk gelen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü tatiline pazartesi gününü de ekleyebilen kişiler yine hafta sonuyla birlikte 4 gün tatil yapmış olacaklar.

Cumartesi günü kutlanacak olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda ise ekstra bir tatil yapılmayacak.

Ramazan Bayramı ve 4 günlük tatil

15 Haziran 2018 Cuma günü başlayan Ramazan Bayramı tatili hafta sonuna denk geliyor. Çalışanlar eğer Arife Günü olan 14 Haziran Perşembe gününü tatil olarak ayarlamaları durumunda 4 gün tatil yapabilecekler.

Resmi tatiller arasına son olarak eklenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, pazar gününe denk geldiği için ekstra tatil söz konusu olmayacak.

En uzun tatil

2018'in en uzun tatili ise bu yıl olduğu gibi yine Kurban Bayramı. Kurban Bayramı öncesi ve sonrası hafta sonuna denk gelen Kurban Bayramı tatili 9 gün olarak yapılacak.

30 Ağustos Zafer Bayramı perşembe gününe denk geliyor. Ancak Cuma gününün de tatil olarak ayarlanması durumunda, Pazartesi günü kutlanacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hafta sonu ile birleşmesi durumunda çalışanlar yine 3 günlük tatil yapabilecek.