Bir yıl önce bugün katledilmişti

Türkiye’yi ve Sakarya’yı yasa boğan Mardin Derik İlçe Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk bir yıl önce bugün makamında uğradığı bombalı saldırı sonucu ağır yaralamış, kaldırıldığı Gaziantep’te ise yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit düşmüştü.

Türkiye ve Sakarya’yı yasa boğan şehit haberi üzerinden bir yıl geçti. 11 Kasım 2016 tarihinde Mardin İli Derik İlçe Kaymakamı hemşehrimiz Muhammed Fatih Safitürk makamında masasının altına teröristlerce konan bombanın patlatılması sonucu olay yerinde ağır yaralanmış, kaldırıldığı Gaziantep’te ise Şahadet şerbeti içmişti.

Türkiye’nin kilitlendiği cenaze

Şehit Kaymakamın cenaze töreni  Sakarya İli Arifiye İlçesi Kalaycı Merkez Osmanlı Camii’nde kılınacaktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı ifade edilen cenaze töreni bu nedenle ikindi namazına alınmış, ve binlerce kişinin katılımı ile gerçekleşmişti.

Kimler katılmıştı?

Şehit Muhammed Fatih Safitürk’ün cenazesine Devletin zirvesi katılmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Enerji  Bakanı Berat Albayrak, daha birçok bakan, milletvekili  ve bürokrat katılımı gerçekleşmişti.

Cenazeyi Baba Asım Safitürk kıldırdı

Diğer yandan 7 evladının en küçüğü Muhammed Fatih Safitürk’ün cenaze namazını ise emekli Din Görevlisi Baba Asım Safitürk kıldırmış. Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan sözü olarak Kalaycı Mahallesinde cenazeye katılan binlerce kişiye hitaben konuşma yapmıştı.

Bugün mevlit okutulacak

Şehit Muhammed Fatih Safitürk bugün ölümünün seneyi devriyesi nedeni ile Sakarya İli Arifiye İlçesi’nde yapımı hala devam etmekte olan Osmanlı Merkez Camii’nde mevlit-i şerif okumak suretiyle anılacak.

Birçok devlet ve seveninin iştirak etmesinin beklendiği mevlit-i şerifte emekli Din Görevlisi Baba Asım Safitürk’ün de konuşma yapması bekleniyor.

Muhammet Fatih Safitürk

Derik Kaymakamı olan Muhammed Fatih Safitürk iyi bir sporcu, Hafız, Sakarya İmam Hatip Lisesi ve Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi Mezunu idi. Babasının adını verdiği 5 yaşında Asım Safitürk adında ise Dünya tatlısı bir oğlu bulunuyor.