Arifiye’de okulda zorunlu bağış dedikodusu…!

Arifiye’de bir ilköğretim okulunda zorla bağış alındığı söylemleri ilçede herkesin dilinde dolanıyor.

Arifiye’de herkesin dilinde tanınan bir okulda zorla öğrencilerden bağış alındığı söylemleri ilçede ayyuka çıkmış durumda.

Okul idaresinin öğrenci velisinden zorla bağış istemesi ve bağış vermeyen öğrencilerin arkadaşları arasında rencide edildiğinin söylenmesi, ilçede ciddi endişelere yol açtı.

 

Bağış yapmayan öğrenciye sürgün mü?

Öte yandan bağış yapmadığı öğrenilen öğrencinin, İlçe merkezinden 3 km mesafedeki başka bir mahalle okuluna nakledildiği ifade edildi.

80 Lira bağışta bulunulması istenen öğrenci ve velisinin tepkisi üzerine okul idarecilerinin öğrenciyi nedeni belli olmayan bir şekilde 3 km uzaklıkta Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Kazım Karabekir İlkokulu’na gönderilmek suretiyle cezalandırılmış olması eğitim camiasında da şaşkınlıkla karşılandı.

 

Başka okula gönderilen öğrenci psikolojik tedavi altında…!

Bu arada, kendi okulundan bağış vermediği için 3 km uzaktaki başka bir okula gönderilen öğrencinin, velisi tarafından özel bir doktor tarafından psikolojik tedavi altına alındığı ifade ediliyor.

Öğrencinin arkadaşları ve öğretmeninden uzaklaştırılmak suretiyle başka bir okula gönderilmiş olması, travma geçirmesine neden olduğu dile getirildi.

Psikolojik tedavi alan öğrenci ile ilgili raporların alındığı konuyla ilgili inceleme yapılması halinde bu raporların da ibra edileceği belirtildi.

 

Makbuzla yasal mı?

Diğer yandan yardım adı altında toplan bağışların, gelişi güze bir makbuz ile tahsil edildiği de ifade edilmekte.

Makbuzların yasal olup olmadığını bilmediğini söyleyen bazı veliler, imza ve kaşenin bulunmadığı eğreti bir makbuzun kesildiği, ancak bu gelirlerin nereye gittiğinin ise açıklanmadığı dile getirildi.

Manşetler