12 Aralık 2018
  • Sakarya4°C
  • Kocaeli3°C

ANADOLU LİSESİNDE MUHTEŞEM TATBİKAT

Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri AFAD ve UMKE ile birlikte Serdivan Anadolu Lisesi’nde ortak tatbikat gerçekleştirdi. Geniş katılımla gerçekleşen tatbikat ilgiyle izlendi.

Anadolu lisesinde muhteşem tatbikat

08 Mart 2018 Perşembe 15:42

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) İl Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı UMKE (Afetlerde gönüllü medikal kurtarma ekibi) ekibiyle birlikte Serdivan Anadolu Lisesi’nde tatbikat yaptı.

anadolu-lisesinde-muhtesem-tatbikat.jpeg

Gençlere afet bilinci kazandırmak, yangın durumunda yapılacak çalışmaları kapsayan tatbikatta, yaralı arama ve kurtarma eğitimleri de verilirken, tatbikatta olası afet senaryoları uygulandı.

anadolu-lisesinde-muhtesem-tatbikat-001.jpeg

Okulda gerçekleştirilen tatbikatı Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Birimi Sorumlusu Erkan Yamaç, Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi yöneticileri, okul idarecileri ile eğitimciler ve öğrenciler izledi. İlgiyle izlenen tatbikat ekiplerin olası bir afet karşısında uyum içinde başarıyla çalıştığını bir kez daha gösterdi.

anadolu-lisesinde-muhtesem-tatbikat-002.jpeganadolu-lisesinde-muhtesem-tatbikat-003.jpeg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.