14 Aralık 2018
  • Sakarya10°C
  • Kocaeli6°C

SEDAŞ MUHASEBECİLERLE BİRARADA

Meşakkatli, zor ve bir o kadar da tehlike sınıfı yüksek bir iş kolunda, elektrik dağıtım faaliyetlerinin muhasebe çalışmalarını yapan, SEDAŞ çalışanları Muhasebe Haftasında bir araya geldiler.

SEDAŞ Muhasebecilerle birarada

06 Mart 2018 Salı 08:43

SEDAŞ'ta muhasebeciler meslekleri ile ilgili 1-7 Mart tarihlerinin "Muhasebe Haftası" olması dolayısıyla yöneticileri ve çalışma arkadaşları ile bir araya geldiler. Muhasebecilik Mesleği'nin 1989 yılında çıkarılan kanun ile Türkiye'de muhasebecilik mesleğinin şartlarının ve çalışma konularının belirlendiği ifade edilirken, muhasebenin fonksiyonlarını yerine getirerek, muhasebenin amacına ve sonuca ulaşmasını sağlayan kişilerin muhasebe mesleğini iyi bir şekilde icra ettikleri, muhasebecilerin, işletmelerin can damarı olduğu ve pek çok kurumda olduğu gibi SEDAŞ'ta da önemli bir hizmeti yerine getirdikleri belirtildi.

 

Şeffaflık ve hesap verilebilirlik

SEDAŞ Finans Direktörlüğü çalışanları, şeffaflığı ve hesap verilebilirliği, dürüstlüğü ve sorumluluğu öne çıkararak, verginin kutsal olduğunu ortaya koyan ve bu anlayış ile bu önemli görevleri ifa eden ve ülkemize katma değer oluşturan tüm muhasebecilerin muhasebeciler haftasını kutluyoruz dediler.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.