22 Ekim 2018
  • Sakarya14°C
  • Kocaeli10°C

SENDİKACI CUMHURBAŞKANI’NA HANGİ BÜROKRATI ŞİKÂYET ETTİ?

Liyakatsiz ve yandaş atama yapıldığına dikkat çekerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazan sendikacı durumu sosyal medya hesabından paylaştı.

Sendikacı Cumhurbaşkanı’na hangi bürokratı şikâyet etti?

02 Ocak 2018 Salı 18:53

Sakarya Büro Sen Şube Başkanı, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Rahim Varol yine bazı paylaşım ve çıkışları ile gündem oluşturmaya devam ediyor.

 

Cumhurbaşkanı’na mektup;

Varol sosyal medya hesabı Facebook’daki sayfasında ilginç bir paylaşımda bulunarak, tüm kamuoyunun dikkatlerini çekti.

Olayın vahametini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazdığı mektupla da dile getirdiğini dile getiren Başkan Varol’un o paylaşımı çok konuşulacağa benziyor.

 

İşte o paylaşım;

Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkez Müdürü ile spor ilgili liyakatsiz yandaş atama diye sayın cumhurbaşkanına mektup gönderdim ve araştırıldığı haberini aldım.

Geçtiğimiz günlerde bu yandaş müdür, Gençlik Merkezi Müdürlü’ğü salonunu kendi sendikasına hangi kritere göre hangi yetki ile tahsis etti uzlaştırma eğitimini yapan taraf üniversite ve her eğitime girenden para alındı.

Yani kar amaçlı yapılan bir durum kurumun salonunu kullandığı için üniversiteden ücret alınmışmıdır?  Ya da salon kirası karşılığında sendikaya verilen bir şey var mıdır? Bu salonu babanın çiftliği gibi kullandıramazsın yetkililerin bu durumu incelemesi gerekir takipçide olacağım. Üyeden 600 tl almasını bilen salon kira bedelini ödeyecek bir eğitim süresi 48 saattir üniversite değil de sendika bu eğitimi verse üyelerden de bedel alınmasa ancak o şartlarda bu salon kullanılabilirdi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.