• BIST 90.271
 • Altın 214,871
 • Dolar 5,3659
 • Euro 6,0862
 • Sakarya 4 °C
 • Kocaeli 3 °C

Kulis mi? Fitne mi?

Cihat Komut

Eleştirmek tabiatımda var, fakat genelde ben özeleştiri yaparım, ikisi farklıdır, eleştiri rakibine yâda karşı düşüncelere yapılırken, Özeleştiri ise kendinden aynı fikir aynı görüşte olduğun oluşumlara yaparsın.

Bu gün Netgaste koşa koşa giderek Kendilerinin Hendekli ve AK Partili olduğunu iddia edip Hendek’te ki siyasi oluşum ile alakalı bazı asılsız söylemlerde bulunan arkadaşları eleştireceğim.

Ben bu konu ile alakalı Netgaste İmtiyaz Sahibi Necdet Başoğlu ile de görüştüm.

Kendisi Hendekli olduklarını söyleyen kişiler ile yaptığı sohbet sonucu onları düşüncelerini kalem e aldığını kendilerinin o söylemler dışında yazıya bir ekleme yâ da çıkartma yapmadıklarını Netgaste Olarak vatandaşın düşüncelerini dile getirmenin görevleri olduğunu ifade etti.

Buna istinaden yazıda eleştirilen kişilerinde fikirlerini almamız gerektiğini söylediğimde

Tabii ki Netgaste olarak objektif haber yapmak adına bundan mutluluk duyacaklarını ve Netgaste’nin tek tarafı olduğunu onunda HALK olduğunu sonuçta biz haber yaparız HALK yorumlar, demesi üzerinde bu yazıyı yazmaya karar verdik.

Bilenler bilir bende HENDEK ilçesinde doğmuş büyümüş bir Türk vatandaşıyım

Siyasi görüşüm AK PARTİ’dir. Az çok siyasetinde içinde olan Hendek İlçesinde son yirmi yıldır siyaset yapan birçok kişiyi de tanırım.

Bu güne telefonumun ard arda hiç durmadan defalarca çalması ile başladım.

Arayan herkesin sorusu aynıydı,

Haberi gördün mü?

Ne haberi derken, öğrendik ki Hendek'te Sözde AK PARTİ’lilerin konuştuğu ama benim bile duymadığım bilmediğim çok şey varmış AK PARTİ'li olduklarını iddia eden birileri anlatmış.

Yazının başlığı KULİS HABER manşeti ile Hendek’te ‘’ Şimdi Bunlar Konuşuluyor ‘’

Dedik ya, Kulis Haber, yani sokağın sesi, Aldığımız duyumlara göre, sokakta konuşulana göre, bazı partililerin dediğine göre , şöyley MİŞ, böyley MİŞ , diyor LAR, LAR , LER, MIŞ ,MİŞ ler ile dolu okunduğunda ise herkesin kendi istediği şekilde yorumlayabileceği bir haber ile başladık güne!

Haberin kaynağımı? Hendek teki BAZI AK Partililer.

Şimdi yazacaklarımdan sonra bunları bir AK Parti linin medya yolu ile yazdıracağını ve buna da AK Parti li diye kendini lanse edebileceklerine kaç kişi inanır.

Şunun bilinmesini isterim ki, bu haber AK Parti camiasının içinde bir fitne sokmak amaçlı yapılmıştır.

Hendek ten bazı Ak Parti li olduklarını iddia eden bu kişiler daha seçime bir yıl varken Ak Parti içindeki Önümüzdeki Dönem Aday Olma İhtimalleri olan kişilerin ve bu kişilerin sevenleri arasına nifak tohumları ekmeyi amaçlamışlardır.

Düşünemedikleri tek şey ise Hendek teki tüm Ak Parti liler Şahıslardan ziyade devletin ve milletin geleceğini menfaatlerini esas alarak önce Ak Parti nin başarısını düşünürler.

Hendek Siyaseti Şahıslara endeksli değildir. Her birinin gönlünde bir aslan yatar fakat birinci önceliğimiz AK Parti’nin başarısıdır.

Her seçim sürecinde farklı adaylar etrafında guruplaşmalar olabilir lakin genel merkez adayı belirledikten sonra o aday etrafında başta diğer adaylar olmak üzere kenetlenirler.

Böyle ifadeler ile Sanki Hendek AK Parti teşkilatı içersinde bir ayrışma kavga varmış gibi medya yolu ile lanse edenleri, üstelik bunu kendi açık isimleri ile değil de, bazı AK Partili ler diyerek yapmak, ilçedeki bütün AK Partilileri ZAN altında bırakmıştır.

Ben bu gün bu haberden sonra, şu, şunu demiş bu bunu demiş demeden, haberin konusu olan kişiler ile bizzat görüşerek onların bu haber e verdiği tepkiyi anlatmak istiyorum.

Hendek Belediye Başkanı, İrfan Püsküllü ile görüştüm.

İrfan başkan yazıda katılmasının mümkün olduğu tek kelime bile olmadığını söyleyerek başladı.

Hendek belediye başkanı olarak bu zamana kadar ilçemdeki, değil AK PARTİ li hiçbir siyasi ile ne Ali İnci ne Şenay Sakal nede İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu ile hiçbir sorunu olmadığını, olmasının söz konusu olamayacağını belirterek Belediye Başkanlığı Adaylığı ile alakalı Genel Merkez in takdirinde olduğunu, Görev verilirse devam edeceğini, verilmezse de görev verilen arkadaşımızla beraber mücadeleye devam edeceklerini belirterek,

Bazı Kukla Oynatanların Bizlerin Sadece Kuklaya Odaklandığımızı Sanıyorlar. Bilmiyorlar ki biz gözümüzü Kuklacıdan başka tarafa çevirmiyoruz. Gerek kendi şahsıma Gerekse diğer Dava arkadaşlarım için söylenen Asılsız ifadelere katılmadığım gibi ne ben nede arkadaşlarımızın üstümüze oynanan bu oyuna gelmeyeceğimizi birlik ve beraberlik içinde bu kutlu yürüyüşte nasıl daha iyi yerlere geleceğimizin çabası içersinde olduklarını biliyorum.

Sakarya BB başkan vekili Hendek Kurucu AK Parti Kurucu İlçe Başkanı, Hendek Belediyesi Meclis Üyesi Şenay Sakal' a yapılan haber ile alakalı düşüncelerini sordum.

Cevabına gülerek başladı,

İmam –ı Şafi ye sormuşlar, Hakikat i nasıl Anlarız?

İmam-ı şafi; Hakikati arayan batılın attığı oku takip etsin. O ok'un saplandığı hakikattir

Atılan Oku Bütün Hendek Ak Parti Camiasına Saplamak İstiyorlar.

Sakal, Bu gün bu haber ile haberde konusu geçen Hendek Ak Parti Siyasetine Gönül vermiş Emek Vermiş Yıllarca mücadele etmiş kişileri ve bu kişilerin eşlerini dostlarını sevenlerini birbirlerine düşürmek için özenle hazırlanmış fakat yazıyı yazan editör arkadaşımız tarafından incelenmeden araştırılamadan kaleme alınmış Olduğunu Düşünüyorum.

Ak Parti camiasının içine sokulmak istenen bir fitneyi enjekte etmeye çalıştıklarını görmekteyiz. Fakat yazıda konusu geçen iki arkadaşımız ve bende dâhil siyasete çekirdekten başlamış bu ve bunun gibi şer düşüncelere fitne odaklarına asla prim vermeyecek kadar tecrübeli olduğumuzu, Hendek Ak Parti teşkilatlarında olacak yâda olabilecek sorunları kendi içimizde çözebilecek kadar özverili davranacağımızın bilinmesini isterim.

Hendek AK Parti Teşkilatları, Tüm Kademeleri ile Genel Merkezin Aldığı Karar ve aday etrafında birleşerek Mücadelesini Kaldığı yerden bir üst seviyeye taşımak için bu tür ayrılıkçı söylemlere bakmadan bu kutlu davada mücadelesine devam edecektir.

Hendek Eski Belediye Başkanı 25. Dönem AK Parti Millet Vekili Ali İnci’nin de düşüncelerini aldık.

Ali İnci, Hendek de yâ da beklide Sakarya merkezli AK Partili olduklarını iddia ederek Netgaste'ye kendi düşüncelerini yansıtan bu kişilerin samimi olmadıklarını amaçlarının farklı olduğunu benle beraber diğer arkadaşlarımı da konuya dâhil ederek, aramızda bir Belediye Başkanlığı Kavgası varmış gibi lanse ederek hem kendisini hem de diğer arkadaşlarını İtibarsızlaştırmaya yönelik bir algı çalışması olduğunu ifade ettikten sonra, Kendisinden sonra görevi devrettiğimiz Arkadaşımız İrfan Püsküllünün Seçim beyannamemiz Doğrultusunda başarılı Çalışmaları ile görevini devam ettirmektedir.

Kendisinin dört dönem hendek belediye başkanlığı yaptığını 2004 ve 2009 da Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı ve 2015 yılında Partimizin MKYK kararı ile Cumhurbaşkanımızın Teveccühüne nail olarak Belediye Başkanlığından 25. Dönem millet vekilliğine geçtiğini, ALLAH’ın izni Sakarya Halkının Teveccühü ve AK Parti Genel Merkezinin de onayı olursa tekrar Millet vekilliği ya da Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlık adaylığını düşündüğünü ifade etti.

Ben bu söyleşilerde Gerek İrfan Püsküllü, gerek Şenay Sakal, Gerekse Ali İnci’nin buluştukları bir noktanın üstünde durmak istiyorum.

Hepsi özetle diyor ki ;

Biz biriz biz beraberiz aramızda davaya zarar verecek hiçbir sorun olamaz.

Ne bizler, nede Hendek Ak Parti Camiası, biz gibi görünüp Bizden olmayan Bize Zarar vermek isteyen şer odaklarına karşı bir ve beraber olarak daha da kenetleneceğiz mesajı veriyorlar.

Ben son olarak diyorum ki

Mademki Hendekli BAZI Sözde Ak Parti ler tarafından anlatılarak haber lan bu yazı!

Görünen o ki, İrfan Püsküllü'ye yaramadı,

Şenay Sakal'a Yaramadı,

Ali İnci ye yaramadı

Hendek Ak Parti Camiasına Yaramadı Sadece fitneyi ateşlemiş ise!!!

A ) Ak Partili olarak bunları www.netgaste.com’ a anlatırken neyi hedeflediniz?

B ) Bu Anlattıklarınızı İle Kimin âlî menfaatleri uğruna Anlattınız?

Selam ve dua ile

@cihatkomut

Bu yazı toplam 21332 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Net Gaste | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0264) 278 54 50 | Faks : (0264) 278 54 50 | Haber Scripti: CM Bilişim